یکشنبه, 09 آبان 1395 ساعت 16:01

جزییات جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی

این خبر را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
جزییات جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی جزییات جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی جزییات جلسه روز سه‌شنبه رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی را تشریح کرد و گفت که به احتمال زیاد حسن روحانی برای دفاع از سه وزیر پیشنهادی خود حضور می‌یابد.

به گزارش ققنوس نیوز، علی‌اصغر یوسف نژاد گفت: در جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی ورزش، آموزش و پرورش و ارشاد طبق آیین‌نامه دو نماینده موافق و دو نماینده مخالف در مورد عملکرد و برنامه‌های هر یک از وزرای پیشنهادی هر کدام به مدت ۱۵ دقیقه سخنرانی خواهند کرد.

 

ثبت‌نام موافقان و مخالفان وزرای پیشنهادی فردا دوشنبه از ساعت ۸ تا ۱۴ در مجلس انجام می‌شود و صبح سه‌شنبه نیز بین متقاضیان قرعه‌کشی خواهد شد تا سخنرانان جلسه رأی اعتماد مشخص شوند.

 

یوسف نژاد همچنین با بیان اینکه جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی به صورت یکسره ادامه خواهد داشت، گفت: بررسی صلاحیت سه وزیر پیشنهادی بر اساس حروف الفبا و به ترتیب از وزارتخانه آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان انجام خواهد شد.

 

در جلسه رأی اعتماد رئیس جمهور به مدت یک ساعت در مورد برنامه و صلاحیت وزرای پیشنهادی نطق خواهد داشت و وزرا هم به مدت نیم ساعت حق دفاع دارند و رئیس جمهور یا کسانی که او تعیین می‌کند می‌توانند به سوالات و اظهارات مخالفان پاسخ دهند.

 

به دلیل اهمیت جلسه روز سه‌شنبه رأی اعتماد به احتمال زیاد حسن روحانی در این جلسه حضور خواهد یافت و از گزینه‌های پیشنهادی خود دفاع می‌کند.

بازدید 106 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.