جمعه, 14 آبان 1395 ساعت 19:26

سوء مدیریت زمین چمن گلف ورزشگاه انقلاب را خشکاند

این خبر را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
سوء مدیریت زمین چمن گلف ورزشگاه انقلاب را خشکاند سوء مدیریت زمین چمن گلف ورزشگاه انقلاب را خشکاند

تنها زمین چمن گلف کشور به علت سوء مدیریت مدیران ورزشگاه انقلاب و نبود آب کافی ماه ها است خشک شده و شرایطش روز به روز بدتر می شود.

از ابتدای تیر ماه 1395 تا به امروز که فصل پاییز به نیمه رسیده است شرایط زمین گلف روز به روز بدتر می شود و حتی بارندگی های چند روز اخیر تهران به داد این سرمایه ملی نرسیده و آن جا بدل به زمین خاکی شده به طوری که 80 درصد زمین گلف خشک شده است.

پنج سال پیش و یا سال های قبل از آن بود که زمین چمن زیبای گلف ورزشگاه انقلاب هر ورزشکاری را که در جاده تندرسی ورزش می کرد مسحور خود می کرد اما از چهار سال پیش به این سو، سال به سال وضعیت زمین گلف بدتر می شود و امسال این زمین بدترین دورانش را طی کرد.

مدیران این مجموعه گویی بیگانگانی هستند که چاره نمی اندیشند و به گفته کارگران زمین؛ تنها چهار کارگر را برای زمین 44 هکتاری گمارده اند و فکری هم برای آبیاری زمین و کمبود آب آن نمی کنند!

زمين گلف مجموعه ورزشي انقلاب با 62 هكتار مساحت، در سال 1341 احداث شد که بعد از سال 1372 مساحت آن به 44 هكتار تغيير يافت و تنها زمين چمن گلف كشور محسوب مي شود.زمین گلف استاندارد داری 18 میدان است اما بعد از سال 1372 این زمین از استاندارد خارج شد. این زمین هم اکنون داراي 13 ميدان و يك زمين رنج (تمرین) که در ضلع غربي مجموعه قرار گرفته است.

هر روز و به خصوص آخر هفته گلفبازان زیادی به این مجموعه می آیند به خصوص از کشورهای کره جنوبی، ژاپن و چین و برخی کشور های اروپایی. اما میزبانی ما در شان این میهمانان نیست.

هر گلفباز خارجی به صورت میانگین ده میلیون تومان برای مجموعه آورده دارد که اگر عضویت 2 میلیون تومانی سالانه هر ایرانی را برای استفاده از زمین گلف به آن اضافه کنید رقم قابل توجهی می شود. البته هزینه استفاده روزانه زمین گلف برای هر ایرانی 40 هزار تومان و حق عضویت هم حدود 450 هزار تومان است که اگر درآمد آن را به درستی خرج کنند وضعیت زمین گلف این گونه نمی شد.

کشورهای اطراف خلیج فارس و به خصوص امارات و شهر دبی از طریق توریست گلف سالانه میلیون ها دلار کسب درآمد می کند. شهر دبی دارای چند زمین استاندارد و زیبا از جمله پارک حیات(دبی کریک) است که گردشگرانی را حتی از آمریکا و اسکاتلند جذب خود می کند.

گلف باز کره ایی به نام "چاوو" که هر هفته با دوستان و یا خانواده اش به زمین گلف ورزشگاه انقلاب می آید به خبرنگار ققنوس نیوز گفت که شرایط زمین تاسف بار است و تنها علاقه است که هر هفته ما را به این جا می کشاند، بعد از یک هفته کار سخت در ایران تنها استراحت و تفریح ما همین زمین گلف است که آن هم این چنین شرایطی را دارد.

دو نفر از کارگران زمین گلف هم معتقد هستند سوء مدیریت مدیران و نبود آب است که شرایط زمین را این چنین بحرانی کرده است. آن ها معتقدند مدیران به جای استخدام کارگر برای مجموعه مدام مشاور استخدام می کنند و از چند سال پیش که اداره آب یکی از لوله های ورزشگاه را بست کمبود آب در مجموعه به بحران تبدیل شد.

البته وضعیت دیگر بخش های این ورزشگاه، از جمله استادیوم هشت هزار نفری تنیس این مجموعه هم وضعیت خیلی بدی است زمانی این استادیوم دومین استادیوم بزرگ دنیا بود. وضعیت مجموعه تنیس انقلاب را با شهر دبی و گرند اسلم های مهم سالانه این شهر مقایسه کنید!

در ادامه عکس هایی از زمین گلف ورزشگاه می بینید.

زمین گلف ورزشگاه انقلاب
زمین گلف ورزشگاه انقلاب
زمین گلف ورزشگاه انقلاب
زمین گلف ورزشگاه انقلاب
زمین گلف ورزشگاه انقلاب

 

عکس پایین عکسی است که مدیران ورزشگاه انقلاب در وب سایت مجموعه انقلاب از زمین گلف ورزشگاه انقلاب نمایش می دهند!

زمین گلف ورزشگاه انقلاب
بازدید 251 بار آخرین ویرایش در جمعه, 14 آبان 1395 ساعت 19:26

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.