پنج شنبه, 04 آذر 1395 ساعت 23:20

درآمد نفتکش‎ها زمستان بیشتر می‎شود

این خبر را ارزیابی کنید
(1 رای)
درآمد نفتکش‎ها زمستان بیشتر می‎شود درآمد نفتکش‎ها زمستان بیشتر می‎شود

درآمد نفتکشهای غولپیکر (VLCC) در ماه اکتبر در بازارهای مقطعی به روزانه 40 هزار دلار افزایش یافت.

تحولات ماههای اخیر در بازار کشتیهای نفتکش نشان میدهد که در زمستان سال 2017 میلادی شاهد افزایش اندک درآمد این کشتیها باشیم.

به گزارش ققنوس نیوز، موسسه Maritime Strategies International (MSI) پیش بینی کرد که با توجه به افزایش قابل توجه درآمد کشتیهای VLCC در ماه اکتبر 2016 بازار نفتکشها در زمستان پیش رو شاهد روند روبه رشد اندکی همراه باشد.

درآمد نفتکشهای غولپیکر (VLCC) در ماه اکتبر در بازارهای مقطعی به روزانه 40 هزار دلار افزایش یافت. درآمد سایر انواع کشتیهای نفتکش در این ماه تقریبا ثابت باقی ماند انتظار میرود که درآمد این نفتکشها نیز طی یکسال آینده بهبود یابد. به همین دلیل پیشبینی میشود که زمستان امسال بازار انواع کشتیهای نفتکش اندکی بهبود بیابد.

تیم اسمیت، تحلیلگر ارشد MSI گفت: "به نظر نمی رسد که پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آینده ای نزدیک تاثیر چندانی بر روی بازارها بگذارد مگر اینکه این پیروزی موجب فلج شدن اقتصاد آمریکا شود."

وی افزود: "یک مخاطره مشخص برای کشتیرانی اجرای سیاستهای حمایت از تولید داخلی در آمریکاست که در آن هنگام تولید انرژی این کشور با توجه به برداشته شدن محدودیت ها بیش از پیش خواهد شد."

اما در سه ماهه پایانی سال 2016 میلادی رشد بازار کشتیهای نفتکش ادامه خواهد یافت. تقاضا در این مدت در بازارهای آسیایی زیاد می شود. افزایش خرید نفت چینیها نشاندهنده شرایط مثبت است اما با در نظر گرفتن سطح تقاضای نزدیک به پیشبینی ها و فشار حاصل از مازاد عرضه نفتکش ها، هرگونه افزایش درآمد در بازار نفتکش محدود و کوتاه خواهد بود.

از طرف دیگر افزایش درآمد نفتکش های VLCC در صورتیکه ادامه دار باشد، میتواند به عنوان نشانه مثبتی در افزایش درآمد نفتکشهای سوئزمکس دیده شود. در زمستان سالهای گذشته درآمد کشتیهای افرامکس و سوئزمکس از روند افزایش درآمد VLCCها پیروی کرده است.

موسسه MSI پیش بینی می کند که درآمد در کشتیهای سوئزمکس نیز تا ماه مارس 2017 افزایش یابد و سپس با کاهش مواجه شود.

بازدید 75 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.