سه شنبه, 18 آبان 1395 ساعت 09:42

هیلاری کلینتون در آرای الکترال پیشتاز است

این خبر را ارزیابی کنید
(1 رای)
هیلاری کلینتون در آرای الکترال پیشتاز است هیلاری کلینتون در آرای الکترال پیشتاز است

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در بعضی از ایالت‌ها از جمله در شهرهای کوچک ایالت نیوهمپشایر آغاز شد.

به گزارش ققنوس نیوز، شبکه سی ان ان گزارش داد که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در بعضی از ایالتها آغاز شد و در ابتدا هیلاری کلینتون پیروز انتخابات در دیکسویل در نیوهمپشایر شد.

 کلینتون در دیکسویل 4 رای الکترال را به خود اختصاص داده، ترامپ 2 رای و دیگر کاندیداها هرکدام یک رای الکترال کسب کرده‌اند.

در شهر میلزفید اما دونالد ترامپ موفق شده است آرای بیشتری را به خود اختصاص بدهد.

انتخابات منطقه نیوهمپشایر همواره زودتر از مناطق دیگر آغاز می‌شود و در بعضی از شهرهای آن مردم در نیمه شب به پای صندوق‌های رای می‌روند.

05:00 اوباما رئیس جمهور آمریکا ، دونالد ترامپ را در عرصه دانش سیاسی بین المللی، ناآگاه و فاقد صلاحیت توصیف کرد.

 

04:00 براساس میانگین نتایج نظرسنجی ها، نامزد دموکرات ها در انتخابات آمریکا، دو و 9 دهم درصد از نامزد جمهوری خواهان پیش افتاده است که در مقایسه با روز گذشته حدود یک درصد افزایش داشته است.

براساس این میانگین که پایگاه خبری ری ال کلیر پالیتیکس آن را منتشر کرده است، هیلاری کلینتون 47.2 درصد و ترامپ 44.3 درصد آراء را به خود اختصاص داده اند

 

02:00 در اولین محل رای گیری در آمریکا هیلاری کلینتون دو برابر دونالد ترامپ رای آورد.

مردم امریکا امروز در پای صندوقهای رای حاضر می شوند تا رای خود را به صندوق بیندازند. انتخابات آمریکا امروز در منطقه دیکس ویل در ایالت نیوهمپشایر کلید خورد. در این روستای کوچک، دوازده نفر واجد شرایط رای دادند بودند که شش نفر پای صندوقهای رای حاضر شدند که میزان حضور پنجاه درصدی را در اولین ایستگاه قطار انتخاباتی آمریکا رقم زدند. از این شش نفر، چهار نفر به هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات و دو نفر به دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه رای دادند. با این اوصاف، در این روستای کوچک، آرای کلینتون دو برابر ترامپ ثبت شد.

 

00:45 تلویزیونی سی ان ان گزارش داد: مردم امریکا پس از حدود دو سال فضای انتخاباتی پای صندوقهای رای حاضر می شوند تا رای خود را به صندوق بیندازند. دقایقی پیش ، اولین رای مربوط به روز رای گیری در انتخابات آمریکا در منطقه دیکس ویل در ایالت نیوهمپشایر به صندوق انداخته شد

بازدید 110 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.