دوشنبه, 20 دی 1395 ساعت 16:17

یونانی‎ها همچنان بزرگترین مالکان کشتی جهان

این خبر را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
یونانی‎ها همچنان بزرگترین مالکان کشتی جهان یونانی‎ها همچنان بزرگترین مالکان کشتی جهان

یونان یکبار دیگر و در سال 2016 میلادی به عنوان بزرگترین کشور مالک کشتی شناخته شد.

به گزارش ققنوس نیوز، موسسه تحلیل بازار کشتیرانی VesselsValue اعلام کرد که یونان یکبار دیگر و در سال 2016 میلادی به عنوان بزرگترین کشور مالک کشتی شناخته شد.

 
این در حالی است که یونانیها در سال گذشته نزدیک به 12 درصد از ارزش کشتیهای خود را از دست دادند و ژاپنی ها جهشی بزرگ برای تصاحب یونان انجام دادند. ارزش ناوگان کشتیرانی ژاپن طی سال گذشته تنها یک درصد کاهش یافت.

مالکان کشتی های فله بر سال نسبتا خوبی را پشت سر گذاشتند. سه کشور بزرگ مالک کشتی های فله بر یعنی یونان، ژاپن، و چین هر یک شاهد رشد چهار میلیارد دلاری ناوگان خود طی سال 2016 میلادی بودند. این رشد به دنبال خرید کشتی در پی افت کم سابقه ارزش کشتی های این بخش رخ داد.

ناوگان کشتی های کانتینری آلمان طی سال گذشته میلادی 11 میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد. بیشترین کاهش ارزش مربوط به کشتیهای پانامکس و پست پانامکس بود که تا نزدیک به 60 درصد افت ارزش داشتند. نزدیک به 59 درصد از ناوگان آلمان را کشتی های پانامکس و پست پانامکس تشکیل می دهند.

مالکان کشتی‌های نفتکش یونان سال 2016 را با درآمد روزانه بیش از 100 هزار دلار آغاز کرده بودند اما در ادامه سال شاهد کاهش درآمدهای خود بودند. ارزش ناوگان نفتکش یونان در پایان سال 2016 نزدیک به 11 میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد. نفتکش های آمریکایی نیز چهار میلیارد دلار از ارزش خود را از دست دادند تا در جایگاه بعدی قرار بگیرند.

بازدید 20 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.