یکشنبه, 30 آبان 1395 ساعت 20:59

زائرین سفر خود را مدیریت کنند

این خبر را ارزیابی کنید
(1 رای)
زائرین سفر خود را مدیریت کنند زائرین سفر خود را مدیریت کنند

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس با اشاره به اهمیت بازگشت ایمن و روان زائران اربعین حسینی (ع) گفت: هم استانی‌های فارسی سفر خود را مدیریت کنند.

به گزارش ققنوس نیوز، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس ضمن تسلیت اربعین حسینی به‌منظور اهمیت بازگشت به‌موقع و ایمن زائران اربعین از مسافرین و زائران خواست تا با مدیریت سفر خود، رفاه و امنیت را برای خود و دیگران به ارمغان آورند.

او گفت: با توجه به اینکه از تاریخ 28/8/1395 لغایت 5/9/1395 ناوگان اتوبوس بین‌شهری کشور برای جابه‌جایی زائران اربعین حسینی (ع) اعزام می‌شود، لازم است عموم هم استانی‌های عزیز برنامه سفر خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنند که ضمن در نظر گرفتن عدم تداخل با این ایام، با مشکل مواجه نگردند.

مهندس سیاهپور ضمن قدردانی از همکاری و همراهی ارگان‌های مرتبط در امر جابه‌جایی زائران اربعین حسینی با مردم مشتاق به تشرف به کربلا، گفت: امسال تا تاریخ 28/8/95 تعداد 54000 زائر در قالب 1400 سفر توسط ناوگان حمل‌ونقل عمومی جابه‌جا شده‌اند که بیش‌ از پیش‌بینی‌های انجام‌شده بود اما با تدابیر از قبل اتخاذ شده و هماهنگی‌های لازم بین تمام ارگان‌ها و تلاش خالصانه ناوگان حمل‌ونقل عمومی این مأموریت تا این لحظه به‌خوبی انجام پذیرفته است.

بر اساس اخبار روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس، او افزود؛ بر اساس آمار سامانه سماح مشخص است که روز دوم، پنجم و دهم آذرماه بالاترین حجم زائران ورودی به کشور را خواهیم داشت و مشخص است که در این 3 روز از هر مرز چه تعداد زائر وارد کشور می‌شود که این اطلاعات تنها مربوط به زائرانی است که در سماح ثبت‌نام کرده‌اند.

سیاهپور با اشاره به اهمیت معنوی و جایگاه کربلا و امام حسین(ع)، افزود: در این ایام شاهد 2 حماسه بودیم. حماسه اول حضور حماسی و میلیونی زائران اربعین بود و حماسه دوم ایثار و گذشت و خدمات خالصانه همه عوامل اجرایی در همه دستگاه‌ها و نیروهای مردمی و خودجوش استان فارس در خدمت‌رسانی به زائران اربعین بود.

بازدید 88 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.