شنبه, 11 دی 1395 ساعت 10:14

شمارش معكوس برای افتتاح قطعه يك آزادراه شمال

این خبر را ارزیابی کنید
(1 رای)
شمارش معكوس برای افتتاح قطعه يك آزادراه شمال شمارش معكوس برای افتتاح قطعه يك آزادراه شمال

مدیرعامل شركت آزادراه تهران- شمال با اشاره به پیشرفت فیزیكی ۷۷ درصدی منطقه یك آزادراه تهران-شمال و كسب ركورد پیشرفت ۳/۲ درصدی در ماه گفت: تنها ۱۲۰۰ متر از حفاری تونل ۶۵۰۰ متری البرز باقی‌مانده و بخش شمالی آن نیز فعال شده است.

به گزارش ققنوس نیوز، مهران اعتمادی، مدیرعامل شركت آزادراه تهران- شمال با اشاره به آخرین وضعیت پیشرفت آزادراه تهران-شمال گفت: هم‌اكنون قطعه یك آزادراه تهران-‌شمال با پیشرفت ۳/۲ درصد در ماه درمجموع حدود ۷۷ درصد پیشرفت فیزیكی دارد و بر اساس پیگیری و تلاش دست‌اندركاران تا نوروز ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد.
 

اعتمادی با اشاره به منطقه2 آزادراه تهران-شمال گفت: دستور اجرای این منطقه نیز به ۴ پیمانكار ابلاغ و از طرفی پاكت مناقصه بخش‌های «الف و ب» تونل البرز نیز باز شده است، اما بخش «ج» در حال بررسی برای تعیین قیمت طی 2هفته آینده است و بر این اساس پیمانكار تونل البرز با دستگاه تی‌بی‌ام مشخص خواهد شد.
اعتمادی با اشاره به محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای پیمانكاران گفت: یكی از محدودیت‌های حضور در مناقصه، داشتن سابقه كار با «تی.بی.ام» [دستگاه غول‌پیكر حفاری تونل] در زمینه حفاری در كشور است كه تعداد شركت‌های دارای تخصص و سابقه كار با «تی.بی.ام» در كل كشور به تعداد انگشتان یك دست نمی‌رسد.

پیش از این مدیرعامل شركت ساخت آزادراه تهران- شمال، عباس آخوندی نیز در بازدیدی كه از روند تكمیل این آزادراه داشت از افتتاح قطعه یك آزادراه-تهران شمال در بهار سال آینده خبر داده و گفته بود: ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای آزادراه انجام شده و طراحی‌ها نیز به دقت انجام شده است و تلاش می‌شود با توجه به طولانی‌بودن تونل‌ها، معماری خوب و چشم‌نوازی داشته باشیم.
همچنین وزیر راه و شهرسازی در بازدید خود از این پروژه آزادراهی با بیان اینكه مشخصات كار كف بتنی است، گفت: همزمان با قطعه یك و ۲، كار طراحی قطعه ۳ آزادراه هم انجام می‌شود.

 
بر اساس این گزارش، قطعه یك آزادراه تهران- شمال از تقاطع بزرگراه آزادگان و بزرگراه شهید همت در تهران شروع شده و با عبور از كن، سولقان، امام‌زاده عقیل و تونل تالون و دره لانیز به سه‌راهی شهرستانك می‌رسد. این بخش از بزرگراه 32 كیلومتر است كه حدود نیمی از آن را تونل‌ها تشكیل می‌دهند.

قطعه2 آزادراه تهران شمال نیز دو‌آب شهرستانك تا پل زنگوله را شامل می‌شود و 25 كیلومتر طول دارد. تونل‌ البرز كه با 6 هزار و 350 متر طول، بزرگ‌ترین تونل این آزادراه محسوب می‌شود، در این قطعه قرار دارد و قرار است تا پایان سال 95 كار ساخت این تونل تمام شود.

همچنین قطعه سوم آزادراه تهران-شمال از پل زنگوله تا سه‌راهى دشت نظیر و مرزن‌آباد است و 46 كیلومتر طول دارد. درنهایت قطعه چهار این آزادراه از سه‌راه دشت نظیر و مرزن آباد تا سه‌راه كنیس و چالوس را در بر می‌گیرد و 20 كیلومتر است كه در دولت دهم به بهره‌برداری رسید و هم‌اكنون تردد در آن انجام می‌شود.

 
ساخت آزادراه با سرمایه بخش خصوصی
در تحولی دیگر، معاون برنامه‌ریزی و منابع وزیر راه و شهرسازی، بهره‌گیری از منابع مالی پیمانكاران بخش خصوصی در تبدیل بزرگراه به آزادراه‏ را روشی برای حمایت از آنها دانست.

امیر امینی گفت: با كمبود منابع موجود امكان اجرای پروژه‌های راهسازی و راهداری وجود ندارد؛ زیرا مطالبات پیمانكاران این حوزه در حال افزایش استوی ادامه داد: در 3سال گذشته (۹۲ تا ۹۵) نسبت به 3سال قبل مشابه آن (۸۹ تا ۹۱)، پروژه‌های حوزه راهداری و راهسازی پیشرفت قابل قبولی داشته است.
به گفته معاون برنامه‌ریزی و منابع وزیر راه و شهرسازی، اگرچه تاكنون منابع لازم برای اجرای پروژه‌های عمرانی صنعت حمل و نقل از طریق اسناد خزانه، اوراق مشاركت و بهره‌وری حاصل از فعالیت‌های سازمان راهداری تا حدودی تامین شده، اما ادامه وضع موجود غیرممكن است.

امینی اظهار كرد: درصورتی‌كه مطالبات پیمانكاران پرداخت نشود، تداوم شرایط موجود امكان‌پذیر نیست و پیمانكاران تغییر حرفه می‌دهند.  وی بیان كرد: برای حمایت از پیمانكاران بخش خصوصی، آنها را در سرمایه‌گذاری طرح‌هایی مانند تبدیل بزرگراه به آزادراه مشاركت می‌دهیم تا پیمانكاران از این طریق در چرخه حمل و نقل عمومی باقی بمانند.

این مقام مسوول درباره مفاد لایحه بودجه سال ۹۶ درباره صنعت حمل و نقل گفت: برنامه‌های حوزه حمل و نقل چندبعدی هستند و نمی‌توان به یك بخش خاص توجه ویژه داشت و سایر بخش‌ها را نادیده گرفت، بلكه توسعه همه‌جانبه را باید در دستور كار قرار دهیم.  امینی تصریح كرد: حمل و نقل حوزه هوایی در جابه‌جایی مسافر پیشرفت خوبی داشته و این اقدام با وجود كمبود ناوگان انجام شده است؛ اگرچه باید ظرفیت فرودگاه‌های كوچك را افزایش دهیم و هواپیماهای كوتاه‌برد خریداری كنیم.

وی اضافه كرد: در حوزه ریلی، توسعه حمل و نقل حومه‌یی باید در اولویت قرار گیرد ضمن اینكه توسعه ظرفیت‌های خالی، برقی كردن و... هم باید در دستور كار قرار گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت حوزه حمل و نقل جاده‌یی گفت: در توسعه حمل و نقل عمومی از لحاظ فرهنگی موفق عمل نكردیم و مردم همچنان علاقه‌مند به استفاده از خودرو شخصی هستند كه این موضوع هم حادثه‌آفرین است و هم ایمنی را كاهش می‌دهد.

امینی افزود: درصورتی‌كه ۱۲ هزار میلیارد تومان منابع مالی در سال آینده به بخش حمل و نقل اختصاص یابد، می‌توانیم به برنامه‌های ذكر شده در لایحه برنامه ششم توسعه نزدیك شویم.

وی اضافه كرد: اهداف برنامه ششم توسعه، افزایش ظرفیت حمل ونقل جاده‌یی، ریلی به ویژه توسعه راه‌های شریانی، آزادراه‌ها و بزرگراه‌هاست كه با تامین منابع می‌توانیم به اهداف طرح جامع حمل و نقل در افق ۱۴۰۴ دست یابیم.

بازدید 35 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.