آنچه که مورد انتظار دریاییها بود در برنامه ششم توسعه محقق نشد این درحالی است که گفته میشد این برنامه دریامحور است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در سالگرد توافق هسته ای ایران با پنج کشور آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، انگلستان به علاوه آلمان موسوم به مذاکرات ۱+۵، ضمن دفاع تمام قد از امضای «برجام» و برشمردن دستاوردهای بزرگ برنامه جامع اقدام مشترک در حوزه دریایی، کاهش سریع و تک رقمی شدن تورم و اشغال‌زایی ۷۰۰ هزار نفری را در تاریخ جمهوری اسلامی ایران بی سابقه و کم نظیر اعلام کرد.

جلسه نوزدهمین جلسه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران با ارایه طرح ویژه سواحل مکران به دبیری پیروز حناچی و با حضور اعضای اصلی شورا و نمایندگان وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرتبط و همچنین مسئولان استانی در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

سفارش ساخت شناورها به یاردهای کشتی سازی چین و ژاپن با افت شدید و ثبت 149 فروند شناور در سال 2016 میلادی به کار خود پایان داد.

در کارگاه آموزشی که پیش از چهارمین همایش بین‌المللی سنگ‌آهن برگزار شد، یک پنل به تحلیل چالش‌های حمل‌ونقل دریایی سنگ‌آهن ایران اختصاص یافت. این پنل در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد.

خط کشتیرانی مرسک اعلام کرده است که بندر بوشهر را به مقصدهای خطوط خود اضافه خواهد کرد.

کانال سوئز در ماه های آوریل تا نوامبر سال 2016، به طور میانگین، کاهش 88 فروندی کشتی های ترانزیتی در ماه را تجربه کرد.

کشتی‌سازی دوو کره‌جنوبی و سازمان نوسازی و توسعه موافقت‌نامه‌ای در ارتباط با توسعه صنعت کشتی‌سازی ایران امضا کردند.

هفت شرکت معتبر ساخت سازه های فراساحلیِ چین با هدف افزایش رقابت در بازار، ائتلاف جدیدی موسوم به ائتلاف صنعت فراساحل چین (CODIA) تشکیل می دهند.

آژانس ایمنی دریایی اروپا (EMSA) گزارش سالانه خود در زمینه حوادث و سوانح دریایی منتشر کرد که بر اساس آن بیش از نیمی از سوانح دریایی در بازه زمانی 2011 تا 2015 میلادی ناشی از خطا در راهبری کشتیها بوده است.

مدیرعامل یک شرکت گردشگری دریایی می‌گوید، نبود اسلکه و زیرساخت‌های مناسب بندری از موانع بزرگ توسعه سفرهای دریایی و گردشگری در بنادر حاشیه دریای خزر به شمار می رود.

صنعت کشتیرانی جهان سال 2016 میلادی به دلیل آشفته بازارِ اقتصادی و سیاسی اتفاقات بسیاری را از سر گذراند.

در حالی امروز شرکت کشتیرانی از امضای قرارداد ساخت ۸ فروند کشتی با کره خبر داد که خبرنگاران اعزامی به بندرعباس دیروز شاهد اشک‌های مدیرعامل بزرگترین مجتمع کشتی‌سازی و فراساحل کشور بودند که با ۵۳۰۰ کارگر توان و ظرفیت‌های عظیم صنعت خود در کشتی‌سازی را بر زمین مانده می‌دید.

در دومین روز از دوره آموزشی کارشناسان و مسئولان حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی، قانون جدید آیین دادرسی کیفری با رویکرد مسائل کیفری مبتلا به این سازمان، بررسی تحلیلی می شود.

کشتیرانی مرسک دانمارک -غول کشتیرانی کانتینری دنیا- در نظر دارد کشتیرانی هامبورگ سود آلمان را از گروه Oetker مالک آلمانی اش، خریداری کند.

صفحه1 از3