یکشنبه, 30 آبان 1395 ساعت 20:45

توقیف شناور خارجی به علت استفاده از نام جعلی خلیج عربی

این خبر را ارزیابی کنید
(1 رای)
توقیف شناور خارجی به علت استفاده از نام جعلی خلیج عربی توقیف شناور خارجی به علت استفاده از نام جعلی خلیج عربی

لنج تجاری چوبی با نام آل‌عمران (AL-Imran) ثبت کشور کوموروس در بازرسی که توسط افسر کنترل و بازرسی شناوران اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان صورت پذیرفت توقیف شد.

به گزارش ققنوس نیوز، سید حسن ابراهیمی معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر افزود: در بازرسی که از لنج تجاری «عمران» ثبت کشور کوموروس به عمل آمده، مشخص شد در گواهینامه آن منطقه تردد نام جعلی خلیج عربی درج شده است. بر همین اساس شناور مذکور توقیف و در هماهنگی‌های به عمل آمده با نماینده مرجع دریایی کوموروس در امارات متحده عربی منطقه تردد شناور در گواهینامه پس از تغییر نام جعلی خلیج عربی به خلیج فارس اصلاح و مالک شناور عذرخواهی کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر ودریانوردی، ابراهیمی افزود: وظایف حاکمیتی مرکزکنترل و بازرسی کشتی‌ها، بررسی وضعیت فنی و ایمنی کشتی‌ها و اطمینان از استاندارد و ایمن بودن آنها است. براساس این فرآیند یک کشور می‌تواند نسبت به چگونگی اجراو پیاده‌سازی کردن کنوانسیون‌ها، قوانین و دستورالعمل‌های بین‌المللی و ملی مرتبط با ایمنی دریانوردی کشتی‌های تحت پرچم و خارجی در آب‌های حاکمیتی نظارت داشته باشد و در صورت عدم رعایت قوانین اقدامات بازدارنده را به اجرا در آوردند.

بازدید 83 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.