جمعه, 19 آذر 1395 ساعت 21:46

تحلیل مسائل کیفری سازمان بنادر در قانون جدید آیین دادرسی کیفری

این خبر را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تحلیل مسائل کیفری سازمان بنادر در قانون جدید آیین دادرسی کیفری تحلیل مسائل کیفری سازمان بنادر در قانون جدید آیین دادرسی کیفری

در دومین روز از دوره آموزشی کارشناسان و مسئولان حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی، قانون جدید آیین دادرسی کیفری با رویکرد مسائل کیفری مبتلا به این سازمان، بررسی تحلیلی می شود.

به گزارش ققنوس نیوز به نقل از روابط عمومی و به نقل از مدیرکل دفتر حقوقی، در این نشست آموزشی، مواد قانون آیین دادرسی کیفری و روش های صحیح طرح و دفاع پرونده های کیفری مرتبط با سازمان بنادر مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد.

محمدتقی انزان پور درخصوص دلایل و اهمیت برپایی این دوره آموزشی گفت : با تصویب قانون آیین دادرسی کیفری در سال ۱۳۹۲ و اعمال اصلاحات در این قانون مطابق با تغییرات به عمل آمده در قانون مجازات اسلامی طی سال ۱۳۹۴، ضرورت آشنایی و شناخت مسئولان و کارشناسان حقوقی سازمان بنادر با این تحولات بیش از گذشته ملموس می باشد.

انزان پور با بیان اینکه بررسی تحلیلی تغییرات انجام شده در قانون آیین دادرسی کیفری، امکان دفاع از حقوق سازمان و مدیران ارشد سازمان و بنادر تابع با سهولت و اطمینان بیشتر را فراهم می کند، «حوادث منتهی به جرح و فوت»«تصرف »،«ساخت و ساز غیر مجاز در سواحل» و «آزادسازی سواحل» را از موضوعات مهم سازمان بنادر در مسائل کیفری مبتلا به این قانون عنوان کرد.

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان بنادر با اشاره به اینکه بررسی تحلیلی قانون جدید آیین دادرسی کیفری توسط یکی از قضات دارای سابقه فعالیت در دادسرای عمومی و نیز دیوان عدالت اداری کشور تدریس می شود، اظهار داشت : در روز اول این دوره آموزشی، «کلیات قانون اساسنامه هیأت رسیدگی به شکایات قانون برگزاری مناقصات» مطرح شد.

بر اساس این گزارش، آیین دادرسی کیفری مجموعه مقررات و قواعدی است که برای کشف جرم، تعقیب متهم، تحقیقات مقدماتی، میانجیگری، صلح میان طرفین، نحوه رسیدگی و ... به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و مورد عمل محاکم کیفری است.

دوره آموزشی سه روزه فعالان حقوقی سازمان بنادر با بررسی چالش ها و پرونده های حقوقی این سازمان به صورت پرسش و پاسخ، در بندر کیش، به کار خود پایان می دهد.

بازدید 65 بار آخرین ویرایش در جمعه, 19 آذر 1395 ساعت 21:46

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.