استاندار گیلان گفت: «هلسینکی» پایتخت فنلاند در اروپا با خط آهن بین المللی آستارا آستارا به جمهوری اسلامی ایران متصل می شود.

در راستای افزایش ظرفیت ترانزیت ریلی و استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود در راستای اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ، فاز ۲ مركز تعمیرات بوژی ایستگاه بین‌المللی راه‌آهن سرخس با مشاركت بخش خصوصی و بااعتباری بالغ‌بر ۱۲ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

برآوردهای اداره فدرال بزرگراه‌های آمریکا نشان می‌دهد تقاضا برای حمل‌ونقل ریلی باری افزایش قابل ملاحظه‌ای خواهد یافت. به طوری که پیش‌بینی‌ها حکایت از رشد 40 درصدی تقاضا تا سال 2045 دارد.

بسیاری از کارشناسان معتقدند از سال 1384 تا امروز که موضوع اصلاح ساختار ریلی کشور کلید خورد، موفقیت چشمگیری را در حوزه حمل بار و مسافر شاهد نبوده‌ایم.

هجده روز بعد از بدترين حادثه ريلي در حوزه مسافري تاريخ ايران مراسم معارفه مديرعامل جديد راه‌آهن در سالن غدير طبقه سوم شركت راه‌آهن با حضور محسن پورسيد آقايي، مديرعامل سابق راه‌آهن و عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي برگزار شد.

هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی رییس‌جمهوری، به سعید محمدزاده به عنوان رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران رأی اعتماد داد.

در زمینه کشف علت برخورد دو قطار سمنان‌ـ‌مشهد و تبریزـ‌مشهد در روز ۵ آذر که منجر به کشته و زخمی شدن جمعی از هموطنانمان شد، گروه‌های مختلف از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گرفته تا کمیسیون سوانح راه‌آهن، مشغول بررسی و ریشه‌یابی حادثه شدند.

خبرنگار ققنوس نيوز طي صحبت با چند نفر از كاركنان شركت راه آهن متوجه شد كه راننده لكوموتيو قطار سمنان- مشهد قبل از تصادف به بيرون پريده است.

امروز رسانه‌های بین‌المللی از جمله رویترز، بی‌بی‌سی، الجزیره و سی‌ان‌ان به بازتاب حادثه برخورد دو قطار در محور سمنان دامغان پرداختند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان با اشاره به سانحه برخورد 2 قطار مسافری در دامغان، گفت: تاکنون امدادگران هلال احمر پیکر 31 جان باخته و 60 مجروح را انتقال داده است.

سخنگوی سازمان امداد و نجات گفت: در حادثه برخورد 2 قطار مسافربری در محور دامغان به سمنان هفت خوان، 4 واگن از ریل خارج شده و 5 واگن دچار حریق شده است.  و اورژانس کشور گفت کشته‌های این حادثه به‌قدری‌است که ایران را عزادار کند. بعد از خاموش شدن آتش تعداد دقیق کشته شدگان اعلام خواهد شد.

شرکت توف سود آلمان با همکاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران درحال برگزاری کارگاه آموزشی صنایع ریلی است.

در نشست مشترک شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی بار با قائم‌مقام مدیرعامل راه‌آهن در خصوص تازه‌ترین اخبار حوزه حمل‌ونقل ریلی بار، قائم‌مقام مدیرعامل راه‌آهن از لزوم افزایش سهم بهره‌وری و قیمت تمام‌شده و کاهش قیمت حمل‌ونقل بار منافع شرکت‌های حمل‌ونقلی و در پی آن صنعت ریلی گفت و در خصوص افزایش پارامترهای موردنظر در تعیین تعرفه حمل بار در جهت ساده‌تر و مطلوب کردن این نرخ خبر داد.

هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهور به استان خوزستان طی مراسمی مرکز کنترل الکترونیکی راه‌آهن جنوب با حضور وزیر راه و شهرسازی و دیگر مقامات ملی و استانی افتتاح شد. در این مراسم حسن روحانی، عباس آخوندی و محسن پورسیدآقایی آخرین خبرهای حمل‌ونقل ریلی را تشریح کردند.

پیش از این سخن از بازگرداندن رجا به شرکت راه آهن می گفت و معتقد بود این واگذاری از اساس اشتباه بود، اما الان رییس هیات مدیره رجا شده است و  از مواضع دیگری داد سخن دارد.

صفحه1 از3