چهارشنبه, 19 آبان 1395 ساعت 15:36

رییس هیات مدیره رجا: با کمک دولت تضمین خرید واگن می دهیم

این خبر را ارزیابی کنید
(1 رای)
رییس هیات مدیره رجا: با کمک دولت تضمین خرید واگن می دهیم رییس هیات مدیره رجا: با کمک دولت تضمین خرید واگن می دهیم

پیش از این سخن از بازگرداندن رجا به شرکت راه آهن می گفت و معتقد بود این واگذاری از اساس اشتباه بود، اما الان رییس هیات مدیره رجا شده است و  از مواضع دیگری داد سخن دارد.

رییس هیات مدیره رجا معتقد است این شرکت حداقل نیازمند 1500 میلیارد تومان اعتبار برای خرید 200 دستگاه واگن است. سیدمحمد راشدی با تاکید بر اینکه وارث ناوگان حمل‌ونقل ریلی فرسوده است، اظهار داشت: تمامی اولویت‌ها به نوسازی و توسعه ناوگان ریلی بازمی‌گردد. در برنامه چهارم توسعه قرار بود عمر ناوگان ریلی به 15 سال برسد اما متأسفانه اکنون به بالای 31 سال رسیده است.


به گزارش ققنوس نیوز، رئیس هیأت مدیره شرکت رجا با بیان اینکه این صنعت نیازمند سرمایه‌گذاری است به همین دلیل فاصله زیادی با دنیا دارد، گفت: اولویت در خرید ناوگان به تولید داخل بازمی‌گردد و اکنون قراردادی با شرکت واگن پارس منعقد شده تا 33 واگن جدید خریداری شود. همچنین با شرکت پلور کرمان از قبل قرار دادی برای ساخت 70 واگن بسته شده بود.
رئیس هیات مدیره شرکت رجا با تاکید بر اینکه با توجه به اولویت دولت باید به ساخت واگن و توسعه حمل‌ونقل و ریلی کمک شود، عنوان کرد: از بدو راه‌اندازی شرکت واگن‌ پارس تاکنون سرجمع 500 واگن تولید نشده است . برای سه سال آینده این دو شرکت هر چه تولید واگن مسافری داشته باشند حاضریم با کمک دولت تضمین دهیم که خریداری کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه تاکنون هیچ تسهیلاتی برای خرید واگن پرداخت نشده است، گفت: بخش ریلی مسافری زیان‌ده بوده به همین دلیل برای خرید واگن جدید نیازمند تسهیلات است 

به گفته راشدی، هنوز قراردادی با شرکت‌های خارجی بسته نشده و اکنون مقدمات فراخوان مناقصه برای آن در حال انجام است. تعدادی شرکت‌ها تقاضای خود را ارائه دادند البته به صورت مستقیم خریدی نخواهیم داشت بنابراین شرکت‌های خارجی باید انتقال تکنولوژی به داخل داشته باشند و با یک شرکت داخلی قرارداد منعقد کرده باشند.
وی ادامه داد: برنامه ما برای خرید 250 واگن خارجی، ورود تکنولوژی و ساخت حداکثر این واگن‌ها در داخل است
رئیس هیات مدیره شرکت رجاء با اشاره به اینکه برای ایام اربعین مجبوریم واگن‌های موجود که البته خیلی هم اوضاع خوبی ندارند را داخل خط بگذاریم، تصریح کرد: ظاهر و باطن همین است و شرمنده مردم هستیم اما در هر حال باید خدمات مسافری به مردم ارایه بشود.

بازدید 97 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.