دوشنبه, 24 آبان 1395 ساعت 09:40

بخش عمده‌ای از حمل‌ونقل کشور در آینده باید از سوی راه‌آهن انجام شود

این خبر را ارزیابی کنید
(1 رای)
بخش عمده‌ای از حمل‌ونقل کشور در آینده باید از سوی راه‌آهن انجام شود بخش عمده‌ای از حمل‌ونقل کشور در آینده باید از سوی راه‌آهن انجام شود

هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهور به استان خوزستان طی مراسمی مرکز کنترل الکترونیکی راه‌آهن جنوب با حضور وزیر راه و شهرسازی و دیگر مقامات ملی و استانی افتتاح شد. در این مراسم حسن روحانی، عباس آخوندی و محسن پورسیدآقایی آخرین خبرهای حمل‌ونقل ریلی را تشریح کردند.

به گزارش ققنوس نیوز،حسن روحانی رئیس‌جمهور در مراسم افتتاح مرکز کنترل ترافیک راه‌آهن جنوب (CTC) در اهواز گفت: از شرکت راه‌آهن و وزارت راه و شهرسازی بابت آماده‌سازی و افتتاح این طرح بزرگ و برنامه بسیار خوب آن تشکر می‌کنم و اینکه چنین طرحی به دست متخصصان ایران صورت می‌گیرد، بسیار باعث افتخار است. بخش عمده‌ای از حمل‌ونقل کشور در آینده باید از سوی راه‌آهن انجام شود.

خوشبختانه مرکز کنترل ترافیک راه‌آهن جنوب (CTC) که بر همه قطارها و مسیر آهن تهران تا اهواز نظارت می‌کند، طرح بسیار خوبی است که علاوه بر اینکه زمان سفر تهران تا اهواز را کاهش می‌دهد، سلامت عبور و مرور در راه‌آهن را نیز افزایش می‌دهد.

همچنین کارهای دیگری که در حوزه راه‌آهن مثل دوخطه کردن خط آهن اهواز - بندر امام خمینی انجام‌شده و دوخطه کردن مسیر راه‌آهن اهواز - اندیمشک که به‌زودی انجام می‌شود، کارهای بسیار خوبی هستند زیرا این طرح‌ها در نهایت باعث کاهش آلودگی و کاهش ترافیک در شهر اهواز می‌شود که کارهای پسندیده‌ای هستند چرا که بخشی از حمل‌ونقل خودرویی به راه‌آهن منتقل می‌شود.

اصلاح و نوسازی مسیر راه‌آهن جنوب یعنی اهواز تا تهران در نهایت باعث افزایش امنیت تردد می‌شود بنابراین با توجه به اینکه راه‌آهن باید در آینده بخش مهمی از حمل‌ونقل در کشور را به عهده بگیرد، اصلاح و نوسازی و دوخطه کردن مسیرهای راه‌آهن بسیار کار مناسبی است. به گفته رئیس‌جمهور بخش عمده‌ای از حمل‌ونقل کشور در آینده باید از سوی راه‌آهن انجام شود.

افتتاح سامانه کنترل ترافیک راه‌آهن جنوب غرب کشور
وزیر راه و شهرسازی در این مراسم در معرفی مرکز کنترل الکترونیکی راه‌آهن جنوب گفت: این مرکز قادر است علاوه بر ایمنی، تعداد خطوط ورودی و خروجی به ایستگاه را افزایش دهد و از روبرو شدن و تصادف قطارها جلوگیری کند. همچنین در این مرکز کنترل حرکت قطارها، سوزن‌ها و چراغ‌های مسیر راه‌آهن جنوب انجام می‌شود. در گذشته یک سیستم علائمی و یک سیستم کنترلی برای هر خط وجود داشت اما با بهره‌برداری از این مرکز کل سیستم تماماً اتوماتیک می‌شود.

آخوندی با اشاره به بومی بودن این مرکز بیان داشت: اگر این سیستم از خارج تهیه می‌شد هزینه سرسام‌آوری بر دوش دولت می‌گذاشت اما این سیستم از طریق توان شرکت‌های داخلی با استفاده از فناوری‌های روز دنیا راه‌اندازی شده است و در اختیار راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران قرارگرفته است. چندی پیش راه‌آهن اهواز - بندر امام خمینی را دوخطه کردیم و این امر باعث شد سرعت قطارها در این مسیر به ۱۶۰ کیلومتر در ساعت برسد. به عبارتی هم‌اکنون هیچ خودرویی نمی‌تواند با چنین سرعتی کالا و مسافر جابه‌جا کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: هم‌اکنون هشت قطار در مسیر ریلی اهواز - بندر امام خمینی در حال فعالیت هستند که امکان افزایش آن‌ها نیز وجود دارد. حتی از استاندار خوزستان خواسته‌ایم برخی مأموریت‌های دولتی را نیز از طریق راه‌آهن اهواز - بندر امام خمینی انجام دهند تا بتوان در هزینه صرفه‌جویی کرد. به‌زودی مسیر ریلی اهواز - دزفول هم راه‌اندازی می‌شود تا بتوانیم به‌صورت ایمن اقدام به جابه‌جایی کالا و مسافر در این مسیر بکنیم.

پایش متمرکز قطارهای مسیر راه تهران - اهواز
محسن پور سید آقایی، مدیرعامل راه‌آهن کشور نیز در مراسم افتتاح سامانه کنترل ترافیک راه‌آهن جنوب (CTC) در ایستگاه اهواز از پایش کلیه قطارهای مسیر ریلی راه‌آهن جنوب (اهواز تا تهران) به‌صورت متمرکز در اهواز خبر داد و گفت: این مرکز مسیر راه‌آهن تهران تا اهواز را به‌صورت متمرکز کنترل و پایش کرده و ایمنی و سلامت قطارها را به‌خوبی تضمین می‌کند.

وی افزود: در کل مسیر راه‌آهن جنوب، علائم الکترونیکی نصب شده است به گونه‌ای که وقتی قطار از تهران حرکت می‌کند تا رسیدن به اهواز مورد پایش مرکز کنترل ترافیک قرار می‌گیرد. این مرکز به قطارها اعلام می‌کند که از کدام خط و کدام سوزن حرکت کنند.

به گفته پور سید آقایی کل ۶۷ ایستگاه مسیر راه‌آهن جنوب به‌صورت فیبر نوری توسط این مرکز کنترل می‌شود و این امر می‌توان سلامت و ایمنی خطوط راه‌آهن جنوب را به‌خوبی بالا ببرد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن کشور گفت: با راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک راه‌آهن جنوب به لحاظ نیروی انسانی ۶۰۰ نفر صرفه‌جویی به عمل آمده است و نیروی‌های ما در جاهای دیگر مشغول به کار شده‌اند.

پور سید آقایی تصریح کرد: همچنین در همین دولت بازسازی مسیر ریلی اهواز - اراک که حدود ۵۰ سال از عمر آن می‌گذرد را در دستور کار قرار دادیم که در همین دولت به بهره‌برداری می‌رسد و می‌تواند سوانح ریلی را به شدت کاهش دهد.

مدیرکل راه‌آهن جنوب: افزایش ایمنی یکی از مهم‌ترین اهداف مرکز کنترل ترافیک است
عبدالکریم درویش زاده، مدیرکل راه‌آهن جنوب نیز در حاشیه مراسم افتتاح سامانه CTC راه‌آهن جنوب گفت: افزایش ایمنی یکی از مهم‌ترین اهداف مرکز کنترل ترافیک است. از مهم‌ترین امور در مرکز کنترل ترافیک، نظارت مستمر بر عملکرد مأموران سیر و حرکت است به‌طوری‌که با رصد حرکت کلیه وسایل نقلیه ریلی به‌صورت آنلاین و لحظه‌ای از موقعیت مکانی وسایل نقلیه مطلع شده و تصمیم لازم برای حداکثر بهره‌وری را اخذ و پس از هماهنگی‌های لازم با مسئولان مربوطه، جهت اجرا ابلاغ می‌کنند.

درویش زاده ادامه داد: اعتبار اولیه قرارداد پروژه احداث مرکز کنترل و هدایت قطارهای محور جنوب بالغ‌بر ۸۳ میلیون یورو معادل ۳ هزار میلیارد ریال است. سیستم CTC از سیستم‌های پیشرفته کنترل هدایت قطارها در جهان است که هم‌اکنون این سیستم در محور ریلی جنوب از تهران تا بندر امام (ره) و خرمشهر را با ۶۷ ایستگاه پوشش می‌دهد. مرکز این سیستم در ایستگاه راه‌آهن اهواز واقع‌شده و قطارهایی که در محور تهران - جنوب حرکت می‌کنند از طریق این مرکز کنترل و هدایت می‌شوند.

یکی از واحدهای عملیاتی مهم و حساس در صنعت حمل‌ونقل ریلی، کنترل ترافیک است که در نواحی راه‌آهن زیر نظر اداره سیر و حرکت اداره کل مربوطه و در مرکز با عنوان گروه مهندسی کنترل ترافیک مرکزی، زیر نظر اداره کل سیر و حرکت به ایفای وظایف سازمانی می‌پردازد.

تقسیم لکوموتیو و تخصیص به حمل محموله‌ها برمبنای اولویت‌های تعیین‌شده، نظارت بر ساعت کاری مأموران، دقت در موجودی بارهای رسوبی احتمالی، مراقبت بر سیر منطبق بر برنامه‌های فصلی تنظیم‌شده قطارهای مسافری، واگذاری زمان‌های مسدودی خطوط برای تعمیرات موردی خط، تهیه آمار و گزارش‌ها، برخی از امور جاری محوله به این واحد است.

پروژه احداث مرکز کنترل و هدایت قطارهای محور جنوب CTC با سرمایه اولیه ۸۳ میلیون یورو معادل ۳۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید و تا بندر امام خمینی ۶۷ ایستگاه را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. این سیستم که پیشرفته‌ترین مرکز کنترلی ریلی کشور است، دارای سیستم‌های بروز کنترلی و هدایت قطار در جهان است و با هدف بالا بردن ضریب ایمنی، به علت متمرکز شدن کنترل ترافیک و کمتر شدن نقش عوامل انسانی و همچنین امکان بررسی آنی و تنظیم و تفکیک سیر و حرکت وسایط نقلیه ریلی طراحی، نصب و اجرا شده است. این سامانه با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان، حدفاصل شهرهای تهران اهواز و سربندر را با ۶۷ ایستگاه تحت پوشش قرار می‌دهد و افزایش ایمنی سیر و حرکت قطارها از مهم‌ترین مزایای این طرح است.

سامانه کنترل ترافیک راه‌آهن جنوب غرب کشور به عنوان پیشرفته‌ترین مرکز کنترلی ریلی کشور، دارای سیستم‌های بروز کنترلی و هدایت قطار در جهان است و با هدف بالا بردن ضریب ایمنی، به علت متمرکز شدن کنترل ترافیک و کمتر شدن نقش عوامل انسانی و همچنین امکان بررسی آنی و تنظیم و تفکیک سیر و حرکت وسایط نقلیه ریلی طراحی، نصب و اجرا شده است.

سامانه کنترل ترافیک راه‌آهن (CTC) تهران - جنوب که حدفاصل شهرهای تهران، اهواز و سربندر را با ۶۷ ایستگاه زیرپوشش مدیریت و کنترل قرار می‌دهد با اعتباری معادل سه هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

بازدید 92 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.