قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۰ سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۵۵ دلار و ۵۵ سنت رسید.

بعد از شروع مذاکرات با قدرت‌های غربی در دولت یازدهم و حصول توافقات اولیه، مسئله رفع تحریم‌های حوزه حمل و نقل در اولویت قرار گرفت با در اولویت قرار گرفتن این بخش مهم شاهد کاهش حدود ۳۰۰ درصدی هزینه‌های حمل و نقل هستیم و شاخص اتصال به خطوط کشیرانی بین‌المللی به میزان بسیار زیادی ارتقاء یافته است.

با توجه به گزارش منتشر شده از سوی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران عملکرد وزارت راه و شهرسازی در حوزه بهسازی و نوسازی مناطق ناکارآمد شهری، از ابتدای فعالیت دولت یازدهم تا کنون بیش از ۲۷۹ پروژه نوسازی و توسعه خدمات و زیرساخت‌های شهری در کشور به اجرا رسیده و ستاد ملی بازآفرینی شهری به عنوان یک اقدام اساسی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی به ریاست وزیر راه و شهرسازی شروع به کار کرده است.

شرکت ملی گاز ایران با انتشار بیانیه‌ای رسمی، ضمن اعلام اینکه جریان گاز وارداتی از ترکمنستان به‌‌‌دلیل کارشکنی این کشور قطع شده است، با درخواست از عموم مشترکان شبکه گاز مصرفی برای رعایت اصول مصرف بهینه، از تمهیدات لازم برای تامین گاز استانهای شمالی خبر داد.

معاون وزیر نفت می گوید، پس از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) سیل سرمایه گذاران خارجی از کشورهای فرانسه، آلمان، ژاپن، کره جنوبی و هلند برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی روانه ایران شد و تفاهمنامه امضا کردند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر با بیان اینکه توسعه صنایع پایین‏دست به‌دلیل آنکه زنجیره ارزش را تکمیل می‌کند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: در این زمینه برای جذب سرمایه‌گذار، 26 طرح آماده شده و امکان‏سنجی آنها نیز به صورت کامل انجام گرفته است و اجرای این طرح‌ها به افزایش بازده اقتصادی و ایجاد اشتغال کمک می‌کند.

عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی طی حکمی خیرالله خادمی را به سمت معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور منصوب کرد.

دومین قرارداد تامین منابع مالی از بازارهای بین المللی به شکل کوتاه مدت (یوزانس) شرکت پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس با شرکت ژاپنی «ایتوچو» به مبلغ 320 میلیون یورو امضا شد.

ثروت مشاور ترامپ یک‌شبه ۱.۳میلیارد دلار رشد کرد | تولیدکنندگان می‌خواهند برجام پایدار بماند

کاهش دمای هوا در آخرین روزهای پاییز، باعث شد که مراجعه مشتریان به بازار خودرو کمتر از گذشته شود.

وزیر صنعت معدن و تجارت می گوید: اغلب صنایع کشور از رکود خارج شده‌اند و تولید در حال افزایش است این در حالی است که بسیاری از صنایع کشور با نصف توان کار می کنند و در حال ورشکستگی هستند.

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به ثبت رکورد صادرات روزانه ۲۵ میلیون لیتر گازوئیل، از آغاز صادرات گازوئیل ایران به اروپا خبر داد و گفت: سوخت هواپیما هم به سبد صادراتی اضافه شد.

شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با تبدیل منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بهشهر در استان مازندران به منطقه آزاد موافقت کرد.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه چالشی برای توسعه شهرسازی «ریل پایه» در کشور نداریم، گفت: این نوع شهرسازی در همه کشورهای دنیا به عنوان یک ضرورت پذیرفته شده و تاکنون نشست های متعددی با شهرداری‌ها برای توسعه شهرسازی ریل‌ۤ‌ پایه برگزار شده است.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز معتقد است در حال حاضر که کارت سوخت مصرف چندانی ندارد و مردم کمتر از کارت شخصی خود استفاده می کنند ، اما این سامانه اطلاعاتی را در اختیار برنامه ریزی کشور قرار می دهد که ارزش حفظ کردن دارد.

صفحه1 از3