با وجود اینکه پیش‌بینی می‌شد بررسی استعفای احمد مسجدجامعی در دستور کار جلسه روز گذشته شورای شهر تهران قرار گیرد، این موضوع به هفته آینده موکول شد. به گزارش «دنیای اقتصاد» در حالی که نامه استعفای احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران دو روز قبل برای رئیس شورای شهر تهران ارسال شده بود، بررسی این استعفا در دستور کار جلسه علنی دیروز قرار نگرفت. مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران در ابتدای جلسه اظهار کرد: فعلا موضوعات مهم‌تری از بررسی استعفای مسجدجامعی وجود دارد که در اولویت بررسی قرار گرفته است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران جزئیات حادثه رخ داده برای تریلی در تقاطع خیابان فرشته و ولیعصر را تشریح کرد.

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران از پیش بینی کاهش سهم درآمدهای پایدار شهرداری در بودجه پیشنهادی سال 96 خبرداد.

به گفته یکی از تحلیلگران مسائل شهری، سهم حدود ۵۰ درصدی تغییر کاربری و فروش تراکم مازاد از منابع درآمدی شهرداری در سال جاری، حکایت از نوعی اعتیاد و عادت نسبت به این منابع درآمدی سهل‌الوصول دارد.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران از توان شناسایی پلاک‌ مخدوش توسط دوربین‌های هوشمند مستقر در شهر خبر داد.

در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و حضور شماری از حامیان وی در اطراف بیمارستلن شهدای تجریش وضعیت ترافیکی در محدوده خیابان ولیعصر و دکتر شریعتی سنگین شد.

تا چندی پیش مهم‌ترین مخاطره طبیعی که پایتخت را تهدید می‌کرد احتمال وقوع زمین‌لرزه‌ای بود که بسیاری از کارشناسان شهرسازی به دلیل ایمن نبودن ساخت‌وساز در تهران، هشدار بروز فاجعه‌ای بسیار هولناک را می‌دانند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از راه‌اندازی 5 خط جدید اتوبوس در مناطق 22 و 18 خبر داد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با انتقاد از اینکه در سال‌های گذشته حجم عمده درآمدهای شهرداری تهران به بزرگراه‌سازی اختصاص یافته است، گفت: این روند موجب عقب‌ماندگی بسیاری از برنامه‌های شهری و عمرانی دیگر شده و در نتیجه برخی از مشکلات تهران حل‌نشده باقی مانده است.

رییس سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران درخصوص فعالیت آژانس‌های موبایلی واکنش نشان داد.

گروه صنعتی «گاز» روسیه از صادرات ۹۰۰ دستگاه اتوبوس «لیاز» به ایران خبر داد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه باید به ازای هر خودرو تولیدی یک خودرو فرسوده از چرخه خارج شود، گفت: 60 درصد تولید خودروسازان در معابر تهران تردد می کنند و این در حالی است که خودروهای فرسوده نوسازی نمی شوند.

سرپرست اورژانس کشور، با اشاره به تشدید آلودگی هوای تهران، از استقرار اکیپ های امدادی درمانی اورژانس در معابر اصلی و پر رفت و آمد پایتخت خبر داد.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: عوارض وصولی تکافوی هزینه های شهرداری را نمی دهد.

مدیر کل واحد صدور آرم طرح ترافیک به تمام شبهات و سوالات در خصوص ثبت نام «آرم طرح ترافیک» سال 96 پاسخ داد.

صفحه1 از4