یکشنبه, 05 دی 1395 ساعت 16:28

60 درصد تولید خودروسازان در معابر تهران تردد می کنند

این خبر را ارزیابی کنید
(1 رای)
60 درصد تولید خودروسازان در معابر تهران تردد می کنند 60 درصد تولید خودروسازان در معابر تهران تردد می کنند

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه باید به ازای هر خودرو تولیدی یک خودرو فرسوده از چرخه خارج شود، گفت: 60 درصد تولید خودروسازان در معابر تهران تردد می کنند و این در حالی است که خودروهای فرسوده نوسازی نمی شوند.

به گزارش ققنوس نیوز، اقبال شاکری گفت: براساس آمار اعلام شده، خودروسازان حدودا هرماه 100 هزار خودرو تولید می کنند که حدود 60 درصد از این خودروها به استان تهران وارد می شوند.

وی با بیان اینکه باید به تعداد خودروهایی که تولید می شوند، خودرو فرسوده از رده خارج شوند، گفت: در شهر تهران منابع متحرک بیشترین آلودگی شهر را ایجاد می کنند و سالانه هزینه های بسیاری به شهر تحمیل می شود.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه مدیریت آلودگی هوا با سازمان محیط زیست و هیات دولت است گفت: باید با عزم جدی، چاره ای اساسی برای این مشکل اندیشیده شود.

شاکری با بیان اینکه در شرایط آلودگی هوا به تعطیلی مدارس اکتفا می شود در حالی که این رویکرد، موجب کاهش آلودگی نمی شود، افزود: آلودگی هوا سلامت شهروندان را به خطر انداخته و باید دولت برای توسعه حمل و نقل عمومی که یکی از راهکارهای اصلی کاهش آلودگی هوا است، چاره ای بیاندیشد.

به گفته شاکری مدیریت شهری به وظایف خود در شهر و در قبال آلودگی هوا عمل کرده و آمادگی هر نوع همکاری با متولیان امر به منظور رفع معضل آلودگی هوا دارد.

پیش از این نیز اعضای شورای شهر نسبت به تردد 400 هزار خودروی فرسوده در تهران که 300 هزار خودرو آن کاربراتوری است، انتقاد کرده بودند.

بازدید 56 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.