معدن فیروزه نیشابور امروز به دلیل بی توجهی مسئولان رو به نابودی است و عاقبت این معدن گرانقیمت از نمایش در موزه های جهانی به بساط در کف خیابان های نیشابور رسیده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: استرالیا در سال 2014 معادل 9 میلیارد دلار از صادرات مواد معدنی خود عوارض گرفته است.

يک کارشناس بورس گفت: برخي توليدکننده‌هاي فولاد ايران به دليل بهره گيري از گاز ارزان و نيروي انساني فراوان و ارزان قيمت فولاد با قيمت پايين تري نسبت به بازار جهاني داشتند و به صورت دامپينگ نسبت به  عرضه آن اقدام مي‌کردند ، در همين شرايط به واسطه وابستگي به تامين مالي در بازار داخلي اثر منفي بر توليد داخلي داشتند.

رييس انجمن سرمايه‌گذاري ايران گفت: امسال درخواست براي سرمايه‌گذاري در کشور افزايش يافته و 2 شرکت چيني وارد حوزه سرمايه‌گذاري در معادن شده‌اند هرچند هنوز موانع داخلي وجود دارد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو مسیر تصویب پیشنهاد اعمال عوارض روی صادرات مواد معدنی را طولانی توصیف کرد و گفت: تولیدکنندگان سنگ آهن هم باید بتوانند به قیمت مناسب محصول خود را بفروشند.

یازدهمین نمایشگاه تجاری و کنفرانس جهانی آلومینیوم (آلومینیوم 2016) از 29 نوامبر تا 1 دسامبر امسال در شهر دوسلدورف آلمان برگزار می‌شود.

دومین اجلاس بین المللی معدن و صنایع معدنی ایران (IMIS2)، روزهای 20 تا 21 آذر ماه جاری در تهران برگزار می شود. در این اجلاس، وزاری اقتصادی ایران و مدیران عامل شرکت های جهانی به عنوان سخنران کلیدی حضور دارند.

در چند سال اخیر بارها و بارها از سوی برخی مسئولان مطرح شده است که تنها 7 درصد مساحت کشور مورد اکتشاف قرار گرفته و 93 درصد دیگر بدون کار اکتشافی باقی مانده است. با این وجود تاکنون کسی خواستار شفاف سازی و ارائه منبع این آمار نشده است.

روند تغییرات قیمت سنگ‌آهن در ماه نوامبر هنوز ادامه دارد. آمارهای جهانی نشان می‌دهند بازار گاوی برای این محصول روندهای صعودی بیشتری را رقم خواهد زد. به گزارش «دنیای اقتصاد» در حال حاضر قیمت نقدی این محصول در بازارهای مهم و بازار آتی آن هر دو نشان می‌دهد افزایش‌ها ادامه خواهد داشت.

چهارمین کنگره بین المللی معدن و صنایع معدنی و ششمین کنفرانس مهندسی معدن ایران طی روزهای 16 تا 18 آبان ماهبا حضور محققان و پژوهشگران،کارشناسان و استادان دانشگاه­ها، صنعتگران و مقامات کشوری در سالن خلیج فارس محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

مدیرعامل ایمیدرو معتقد است، هنوز در اکتشافات معدن عقبیم و تحریم، دلارهای کشور را در هند و چین قفل کرده و بانک های دنیا هنوز در معامله با ایران محتاط عمل می‌کنند.

نایب‌رییس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ارزیابی‌های ما این امر را تایید می‌کند که واحدی اعتباری جدید از بانک دریافت کرده، برای اینکه بتواند اعتبار قبلی خود را تعیین و تکلیف کند. در واقع بانک به واحد مدیون پولی داده که مطالبات خودش را به روز کند.

رییس هیات عامل ایمیدرو از برنامه راه اندازی رسمی، کارخانه آهن اسفنجی فولاد سفید دشت چهار محال و بختیاری، در ماه جاری خبر داد. مهدی کرباسیان تاکید کرد: طرح های استانی فولاد از نیمه دوم سال 1392 فعال شدند و « آهن اسفنجی فولاد سفید دشت» نخستین کارخانه ای است که افتتاح می شود.

در روزهایی که سایه رکود اقتصادی بر بازار مواد معدنی صنعتی جهان سنگینی می‌کند، کاترپیلار شرکت شماره یک سازنده ماشین‌آلات سنگین در دنیا از ظهور نشانه‌هایی که بر بهبود اوضاع دلالت دارد، خبر می‌دهد.

رئیس اتحادیه فروشندگان فولاد و آهن آلات تهران گفت: نشانه های خروج از رکود دیده می شود و شرایط رقابتی برای خرید از بورس کالا فراهم است.

صفحه1 از2