قرارداد نماد مشترک فروش بلیت های هوایی بین شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) و شرکت هواپیمایی لوفت هانزا آلمان امضا شد.

معاون برنامه ریزی و نظارت شرکت فرودگاه‌ها بااشاره به ساخت فرودگاه‌های جدید در دو شهر اهواز و چابهار، گفت: ساخت فرودگاه در چابهار سودده نیست اما از نظر استراتژیک لازم است.

رئیس مرکز ارتباطات واطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی با اعلام اینکه دو خبر ممنوع‌الخروج بودن ایرباس ۳۲۱ جدید هواپیمایی ایران ایر و ممنوعیت جابجایی افراد منتسب به نهادهای مشمول تحریم با این هواپیما صحت ندارد، گفت: متأسفانه جریانی سعی در تخریب خرید این هواپیما به‌عنوان یک دستاورد پسابرجامی دارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: ورود اولین فروند هواپیمای 321نشان از اقتدار جمهوری اسلامی ایران دارد.

عضو سابق تیم هسته ای کشورمان در مطلبی عنوان کرد که قرارداد ایرباس پایانی بر قدیمی ترین تحریم علیه ایران است.

هفته‌ی گذشته را می‌توان هفته تاریخ ساز صنعت هوایی کشور دانست؛ هفته‌ای که روابط اقتصادی ایران با شرکت هواپیماسازی بوئینگ پس از 37 سال از سر گرفته شد.

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از امضای سند همکاری با بوئینگ طی امروز خبر داد و گفت: ظرف ۱۰ سال ۸۰ فروند بوئینگ وارد کشور می‌شود.

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از آغاز همکاری با ایرباس برای ساخت قطعات هواپیما در آینده نزدیک خبر داد.

مدیرکل ارتباطات و ناوبری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به میانگین روزانه یک هزار و 100 پرواز عبوری از آسمان ایران، هدایت امن این پروازها را در آسمان ایران دارای پیچیدگی های زیاد عنوان کرد.

هواپیمای ایرباس 350-1000 روز گذشته نخستین آزمون پروازی خود را در فرانسه انجام داد.

مقامات ایران در حالی از آماده بودن امضای قرارداد خرید هواپیما از ایرباس خبر دادند که با مجوز دوم وزارت خزانه‌داری آمریکا، این شرکت فرانسوی اجازه رایزنی برای فروش همه 118 فروند هواپیمای توافق شده با ایران را به‌دست آورده است.

آلودگی شدید هوای تهران باعث شده است که فرودگاه مهرآباد خود را آماده ارائه فوریت‎های پزشکی به مسافران و کارکنان کند.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به بدهی شرکت‌های هواپیمایی به دولت اظهار کرد:از آنجایی که شرکت‌های هواپیمایی از دولت طلب دارند،به دنبال تهاتر با دولت برای تسویه بدهی خود هستند.

پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و در اختیار گرفتن اکثریت دو نهاد کنگره و سنا از سوی جمهوری‌خواهان این نگرانی را به وجود آورده که شاید ورود هواپیماهای جدید خریداری شده از سوی ایران به ناوگان کشور با ابهامات جدید مواجه شود، ابهاماتی که هرچند جدی نیستند اما می‌توانند در اجرای کار مشکل‌آفرین شوند.

نیم‌ساعت نخست با ورق زدن روزنامه‌ها و بررسی وضعیت صندلی و نگاه کردن به اطراف می‌گذرد اما کم‌کم صدای غر زدن‌ها بلند می‌شود، مسافران بی‌قرار می‌شوند و هرکس تلاش می‌کند تحلیلی از مشکل پیش آمده ارائه دهد؛

در بهترین حالت بعد از گذراندن یکی، دو ساعت بی‌خبری، مسافران یکی یکی به هم خبر می‌دهند که باید هواپیما را ترک کنند تا مشکل پیش آمده برطرف شود و هنوز معلوم نیست چند ساعت دیگر به سمت مقصد پرواز خواهند کرد.

صفحه1 از3