سه شنبه, 11 آبان 1395 ساعت 13:22

سهم سوخت در هزینه ایرلاین‌ها

این خبر را ارزیابی کنید
(1 رای)
سهم سوخت در هزینه ایرلاین‌ها سهم سوخت در هزینه ایرلاین‌ها

شرکت‌های هواپیمایی تلاش می‌کنند با مدیریت کردن عملیات، سهم هزینه‌های سوخت در کل هزینه‌های مستقیم عملیاتی خود را کاهش دهند.

خلیل‌الله معمارزاده، کارشناس حمل‌ونقل هوایی معتقد است که انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا) برای کاهش استراتژیک هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی توصیه‌هایی دارد. مدیریت سوخت، برنامه‌ریزی بهینه تعمیرات و نگهداری و زمان‌بندی مناسب نیروی پرواز، از مهم‌ترین توصیه‌های این انجمن به شرکت‌های هواپیمایی برای کاهش هزینه‌هاست.

بعد از سوخت، بیشترین هزینه در بخش نیروی انسانی پروازی شرکت‌های هواپیمایی است و بیشترین ظرفیت برای کاهش هزینه‌ها در این بخش‌ها وجود دارند. از سوی دیگر نوسان نرخ سوخت بر هزینه‌های عملیاتی شرکت‌های هواپیمایی تاثیر دارد. خطرپذیری نوسانات قیمت سوخت در همه دنیا وجود دارد اما شرکت‌های هواپیمایی تلاش می‌کنند در کنار مدیریت سوخت با راهکارهای مناسب از انتقال این نوسان به هزینه‌های خود جلوگیری کنند و خطرپذیری‌های مالی آن را با روش‌های ترکیبی مدیریت کنند. برنامه مدیریت سوخت علاوه بر کاهش هزینه‌ها تاثیر ثانویه دیگری هم دارد که شامل بحث‌های محیط‌زیست و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای است.

راهکارهای بهبود و مدیریت مصرف سوخت شامل کاهش زمان پروازی، مدیریت ناوگان، بهره‌وری عملیاتی و بهینه سوخت، زمان‌بندی‌های بهینه عملیات زمینی، طراحی و اجرای دستورالعمل‌های بهینه عملیات پروازی در فضا است. وجود مشکلات ساختاری در سیستم پخش سوخت هواپیمایی، مشکلات زیادی را در کشور به وجود می‌آورد. مهم‌ترین مشکل، انحصاری بودن بازار سوخت هواپیمایی در ایران است که در اختیار یک بخش قرار دارد و هیچ رقابت مدیریت شده‌ای در این زمینه وجود ندارد. در سطح کشور تعداد مراکز برای تامین سوخت هواپیما ۴۷ مرکز اعلام شده است. در ایران، میانگین مصرف روزانه سوخت هواپیما حدود ۵ میلیون لیتر برآورد شده است.

بازدید 175 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.