جمهوری اسلامی ایران با هدف مطلع شدن طرف سعودی ازمحورهای مورد نظرکشورمان ، به دعوتنامه وزارت حج عربستان پاسخ داد.

بوی نان تازه، صدای خوش پرندگان، سرک پرحرارت خورشید از لابه لای درختان و پنجره ها، صدای آواز چوپان و حرکت موزن گوسفندان به مقصد کوه ودشت و... نوید بخش صبحی زیبا در یک روستا برای گردشگری است که مقصدش، رسیدن به همین زیبایی های به ظاهر ساده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران خواستار توقف فوری هرگونه عملیات عمرانی در حریم پایگاه جهانی کاخ گلستان شد.

فرود نخستین هواپیمای نو خریداری شده پس از پیروزی انقلاب توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه مهر آباد تهران به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای اقتصادی توافق هسته ای و لغو تحریم ها، فرصتی مغتنم برای توسعه صنعت گردشگری کشور خواهد بود.

نشریه بلومبرگ به مناسبت فرا رسیدن سال جدید میلادی دست به انتشار 20 مقصد سفر عمده در جهان زده و ایران نیز در کنار کشورها و شهرهایی همچون پرتغال، مصر، ماداگاسکار، لندن، کیپ‌تاون و... در این فهرست جای گرفته است.

کنسول سفارت کشورمان در آنکارا با اشاره به تصادف یک اتوبوس ایرانی‌ در این کشور گفت:️ حال عمومی ایرانیان سانحه دیده در ترکیه رضایت‌بخش است.

بحث بودجه و تخصیص مخارج دولتی به بخش‌های مختلف اقتصادی یکی از مهم‌ترین مباحث در هر کشوری است که بر چشم‌انداز اقتصادی کشور و نگاه فعالان بخش‌های گوناگون آن اثر می‌گذارد. یکی از عوامل اثرگذار بر بودجه و تخصیص مخارج دولتی به یک بخش را می‌توان قصد و هدف یک کشور برای توسعه آن بخش یا سودمندی آن در اقتصاد کشور دانست که درآمدزایی یا اشتغال‌زایی مناسبی برای مردم به همراه دارد.

رئیس جامعه هتلداران ایران دو اقدام اساسی برای حمایت و جلب سرمایه‌گذار در عرصه هتل‌سازی را ایجاد مشوق‌هایی مثل واگذاری زمین با قیمت مناسب و دیگری آزادسازی نرخ اقامت برای اطمینان از بازگشت سرمایه عنوان کرد و گفت: «در تهران تقاضا برای ساخت هتل زیاد است، اما از بس که زمین با نرخ گران فروخته می‌شود و عوارض شهرداری بالا است، سرمایه‌گذاران نمی‌توانند در این شهر هتل ۴ و ۵ ستاره تاپ بسازند؛ درحالی‌که الان وقت حمایت از سرمایه‌گذار است

به گفته رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران، اعطای وام‌های ارزان‌قیمت به بخش خصوصی برای مشارکت در توسعه زیرساخت‌های گردشگری لازم است و باید منابعی از بودجه دولت به این امر اختصاص یابد.

استفاده از نظر مشاوران و صاحبان امر؛ برنامه‌ریزی راهبردی در سطح کلان؛ استفاده از تکنولوژی‌های روز در گردشگری و توسعه گردشگری الکترونیک در کشور؛ کوچک شدن اندازه مداخلات دولت در گردشگری و واگذاری امور به بخش خصوصی؛ تدوین برنامه جامع گردشگری؛ پرداختن موضوعی به مباحث گردشگری؛ به روز شدن اطلاعات فعالان این حوزه از روندهای گردشگری بازارهای دنیا؛ مشارکت و سهیم کردن جوامع محلی در کسب‌وکارهای گردشگری از طریق آموزش و همچنین تمرکز سازمان میراث فرهنگی بر بازاریابی و تبلیغات، از جمله مباحثی بود که به عنوان رهیافت‌های توسعه گردشگری، در نشست کارشناسان کمیسیون گردشگری اتاق تهران مطرح شد.

مدیر روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری احتمال انتصاب زهرا احمدی پور به عنوان ریاست این سازمان را قوی اعلام کرد و گفت: هنوز حکم رسمی ایشان برای سازمان فرستاده نشده است.

راهنمایان تور باید از خصوصیات شخصیتی و رفتاری خاص و والایی بهره‌مند باشند تا بتوانند از پس این شغل جذاب اما پر افت و خیز برآیند.

مسعود سلطانی ‏فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‏ دستی و گردشگری به‌عنوان وزیر پیشنهادی ورزش از سوی رئیس‌جمهوری به مجلس معرفی شد تا برای جانشینی او گزینه‏ های متعددی مطرح شوند؛ گزینه‏ هایی که تصور حضور برخی از آنها در سازمان، تعجب شنونده را برمی‏‌انگیزد.

کارشناس گردشگری از شیراز معتقد است که انتخاب شیراز به عنوان شهر برتر بیشتر از بعد گردشگری مذهبی می‌تواند به توسعه گردشگری کمک کند این عنوان‌ها تاکنون کمک چندانی بر توسعه گردشگری نکرده است.

گردشگران خارجی با قطار در حال بازدید از آثار باستانی ایران هستند، مسافران این قطار از کشورهایی از جمله آمریکا، انگلیس، آلمان، اتریش، آلبانی، تایلند،کره جنوبی و سنگاپور هستند.

صفحه1 از3