سه شنبه, 27 مهر 1395 ساعت 00:18

حضور بی‌سابقه گردشگران ایرانی در روسیه

این خبر را ارزیابی کنید
(1 رای)
حضور بی‌سابقه گردشگران ایرانی در روسیه حضور بی‌سابقه گردشگران ایرانی در روسیه

رئیس سازمان فدرال گردشگری روسیه اعلام کرده است، در سال جاری شمار گردشگران ایرانی در روسیه بی‌سابقه بوده و ایرانیان در جمع 20 کشور اول بازدیدکننده از روسیه قرار دارند.

به گزارش ققنوس نیوز، سافونوف عنوان کرده این کشور در آینده نزدیک ممکن است با ایران و هند نظام بدون روادید برقرار کند. این اقدام‌ها را وزارت امور خارجه و سازمان فدرال گردشگری روسیه انجام می‌دهند.

رئیس سازمان فدرال گردشگری روسیه به شبکه خبری روسیه 24 عنوان کرد که تلاش می‌کند، نظام بدون روادید برای گردشگران چینی مانند هند و ایران اعمال کند.

اواخر سال گذشته وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که موافقت‌نامه تسهیلات روادید بین تهران و مسکو از تاریخ ۱۸ بهمن ماه اجرا خواهد شد.

این موافقت‌نامه بین دو کشور در تاریخ ۲۳ نوامبر ۲۰۱۵ با حضور «حسن روحانی» رییس‌جمهوری ایران و «ولادیمیر پوتین» همتای روس وی در تهران امضا شد.

هدف این موافقت‌نامه تسهیل شرایط  روادید برای شهروندان دو کشور بوده است. تسهیلات روادید برای بازرگانان ایرانی و روس، شرکت‌کنندگان در برنامه‌های علمی، فرهنگی، هنری و همچنین دانشجویان و گردشگران بوده است.

طبق اعلام مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه، میزان صدور روادید برای اتباع ایرانی توسط سفارت‌خانه‌های خارجی مقیم ایران روند افزایشی داشته است لذا مقایسه سال ۹۴ با ۹۳ نشان می‌دهد که کشورهای اروپایی علاوه بر اینکه حدود ۳۰ درصد صدور ویزا برای اتباع ایرانی را افزایش دادند، تسهیلات بیشتری هم در زمینه در نظرگرفته‌اند.

بازدید 238 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.