یکشنبه, 02 آبان 1395 ساعت 16:28

شهر برتر بودن به تنهایی دردی از گردشگری دوا نمی‌کند

این خبر را ارزیابی کنید
(1 رای)
شهر برتر بودن به تنهایی دردی از گردشگری دوا نمی‌کند شهر برتر بودن به تنهایی دردی از گردشگری دوا نمی‌کند

کارشناس گردشگری از شیراز معتقد است که انتخاب شیراز به عنوان شهر برتر بیشتر از بعد گردشگری مذهبی می‌تواند به توسعه گردشگری کمک کند این عنوان‌ها تاکنون کمک چندانی بر توسعه گردشگری نکرده است.

به گزارش ققنوس نیوز، سیاوش آریا گفت: 21 اثر ثبت جهانی در کشور داریم اما ثبت جهانی شدن تاکنون کمک چندانی به این آثار نکرده است. اکنون گردشگری داخلی بسیار ضعیف شده است. مسئولان شهر شیراز و استان فارس باید چالش‌های گردشگری را رفع کنند و اگر موانع گردشگری رفع نشود انتخاب شیراز به‌عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام به تنهایی نمی‌تواند در جذب و توسعه گردشگری موفق عمل کند. شهرداری، نیروی انتظامی، پلیس راهنمایی و رانندگی و دیگر سازمان‌های کشور باید در زمینه گردشگری همکاری داشته و اقدامات لازم را درنظر بگیرند. شیراز پایتخت فرهنگی ایران و دارای آثار باستانی و تاریخی ارزشمندی است، حتی در پیش از اسلام نیز شناخته‌شده بوده است. زیرساخت‌هایی مانند جاده، راه و سرویس‌های بهداشتی باید تکمیل شود.

مسعود سلطانی‌فر، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تنها هتل احداث می‌کند و به احداث هتل‌های ۵ ستاره می‌پردازد که این به تنهایی هیچ دردی را دوا نمی‌کند. اکنون کمبود نیروی انسانی، جاده‌ها، ترافیک و شرایط نامناسب آثار باستانی از موانع موجود در گردشگری شیراز است.

بازدید 293 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.