شاگرد زرنگ‌های ماکیاولی در سهم‌الارث فاجعه

شاگرد زرنگ‌های ماکیاولی در سهم‌الارث فاجعه

هادی عیار: وقوع حادثه در هر شهر و کشور جهان طبیعی است. ساختمان و شهر و هواپیما و جاده و ریل هم نمی‌شناسد. در گوشه‌ای از جهان زلزله، گوشه‌ای دیگر سونامی و در ایران نیز تصادف به حادثهٔ غیرطبیعی طبیعی‌ تبدیل‌شده است.

توافق با زیمنس آلمان برای ساخت لکوموتیو برقی نهایی شد

توافق با زیمنس آلمان برای ساخت لکوموتیو برقی نهایی شد

مدیرعامل راه آهن گفت: شرکت ایرانی مپنا و زیمنس آلمان برای تامین و ساخت لکوموتیو برقی و انتقال دانش فنی آن به کشور به توافق نهایی رسیدند.

پیشنهادهایی برای آینده پس از فاجعه پلاسکو

پیشنهادهایی برای آینده پس از فاجعه پلاسکو

"واقعه تاثرآور و شوکه‌کننده ساختمان پلاسکو و شهادت آتش‌نشانان زحمتکش را باید جدی گرفت و از این فاجعه درس‌های عملی آموخت که واقعی و راهگشا باشند".

 

سهمی که دریا از برنامه ششم نبرد

سهمی که دریا از برنامه ششم نبرد

آنچه که مورد انتظار دریاییها بود در برنامه ششم توسعه محقق نشد این درحالی است که گفته میشد این برنامه دریامحور است.

جزئیاتی از حادثه پلاسکو به روایت یک آتش‌نشان

جزئیاتی از حادثه پلاسکو به روایت یک آتش‌نشان

یکی از ماموران ایستگاه 20 آتش‌نشانی تهران که در محل حادثه پلاسکو حضور داشته است، ضمن روایت بخشی از این حادثه، مطالبی را درباره وضعیت سخت آتش‌نشانان بیان کرد.

یکشنبه, 05 دی 1395 ساعت 16:28

60 درصد تولید خودروسازان در معابر تهران تردد می کنند

این خبر را ارزیابی کنید
(1 رای)
60 درصد تولید خودروسازان در معابر تهران تردد می کنند 60 درصد تولید خودروسازان در معابر تهران تردد می کنند

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه باید به ازای هر خودرو تولیدی یک خودرو فرسوده از چرخه خارج شود، گفت: 60 درصد تولید خودروسازان در معابر تهران تردد می کنند و این در حالی است که خودروهای فرسوده نوسازی نمی شوند.

به گزارش ققنوس نیوز، اقبال شاکری گفت: براساس آمار اعلام شده، خودروسازان حدودا هرماه 100 هزار خودرو تولید می کنند که حدود 60 درصد از این خودروها به استان تهران وارد می شوند.

وی با بیان اینکه باید به تعداد خودروهایی که تولید می شوند، خودرو فرسوده از رده خارج شوند، گفت: در شهر تهران منابع متحرک بیشترین آلودگی شهر را ایجاد می کنند و سالانه هزینه های بسیاری به شهر تحمیل می شود.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه مدیریت آلودگی هوا با سازمان محیط زیست و هیات دولت است گفت: باید با عزم جدی، چاره ای اساسی برای این مشکل اندیشیده شود.

شاکری با بیان اینکه در شرایط آلودگی هوا به تعطیلی مدارس اکتفا می شود در حالی که این رویکرد، موجب کاهش آلودگی نمی شود، افزود: آلودگی هوا سلامت شهروندان را به خطر انداخته و باید دولت برای توسعه حمل و نقل عمومی که یکی از راهکارهای اصلی کاهش آلودگی هوا است، چاره ای بیاندیشد.

به گفته شاکری مدیریت شهری به وظایف خود در شهر و در قبال آلودگی هوا عمل کرده و آمادگی هر نوع همکاری با متولیان امر به منظور رفع معضل آلودگی هوا دارد.

پیش از این نیز اعضای شورای شهر نسبت به تردد 400 هزار خودروی فرسوده در تهران که 300 هزار خودرو آن کاربراتوری است، انتقاد کرده بودند.

بازدید 53 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.