شاگرد زرنگ‌های ماکیاولی در سهم‌الارث فاجعه

شاگرد زرنگ‌های ماکیاولی در سهم‌الارث فاجعه

هادی عیار: وقوع حادثه در هر شهر و کشور جهان طبیعی است. ساختمان و شهر و هواپیما و جاده و ریل هم نمی‌شناسد. در گوشه‌ای از جهان زلزله، گوشه‌ای دیگر سونامی و در ایران نیز تصادف به حادثهٔ غیرطبیعی طبیعی‌ تبدیل‌شده است.

توافق با زیمنس آلمان برای ساخت لکوموتیو برقی نهایی شد

توافق با زیمنس آلمان برای ساخت لکوموتیو برقی نهایی شد

مدیرعامل راه آهن گفت: شرکت ایرانی مپنا و زیمنس آلمان برای تامین و ساخت لکوموتیو برقی و انتقال دانش فنی آن به کشور به توافق نهایی رسیدند.

پیشنهادهایی برای آینده پس از فاجعه پلاسکو

پیشنهادهایی برای آینده پس از فاجعه پلاسکو

"واقعه تاثرآور و شوکه‌کننده ساختمان پلاسکو و شهادت آتش‌نشانان زحمتکش را باید جدی گرفت و از این فاجعه درس‌های عملی آموخت که واقعی و راهگشا باشند".

 

سهمی که دریا از برنامه ششم نبرد

سهمی که دریا از برنامه ششم نبرد

آنچه که مورد انتظار دریاییها بود در برنامه ششم توسعه محقق نشد این درحالی است که گفته میشد این برنامه دریامحور است.

جزئیاتی از حادثه پلاسکو به روایت یک آتش‌نشان

جزئیاتی از حادثه پلاسکو به روایت یک آتش‌نشان

یکی از ماموران ایستگاه 20 آتش‌نشانی تهران که در محل حادثه پلاسکو حضور داشته است، ضمن روایت بخشی از این حادثه، مطالبی را درباره وضعیت سخت آتش‌نشانان بیان کرد.

چهارشنبه, 08 دی 1395 ساعت 16:11

درآمدهای گمرک ۴۰ درصد افزایش یافت

این خبر را ارزیابی کنید
(1 رای)
درآمدهای گمرک ۴۰ درصد افزایش یافت درآمدهای گمرک ۴۰ درصد افزایش یافت

افزایش درآمدهای گمرک ایران همچنان ادامه دارد و گمرک اعلام کرده است که درآمدهای این سازمان در ۹ ماهه سال جاری حدود ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش ققنوس نیوز ، با استقرار سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی که گمرک جمهوری اسلامی ایران از نیمه دوم سال ۱۳۹۲ آن را در دستور کار خود قرار داد، تغییرات مثبتی در روند فعالیت‌های گمرکی اتفاق افتاد که به گفته مسئولان گمرکی این دستاوردها شامل کاهش زمان، کاهش هزینه، تبادل الکترونیک اطلاعات با سازمان‌های همجوار به منظور جلوگیری از جعل، افزایش کشفیات قاچاق و افزایش تمامی درآمدهای وصولی که شامل ۲۰ ردیف تعرفه است می‌شود.

در سال ۱۳۹۳، درآمدهای گمرکی افزایش بالغ بر ۵۸ درصدی داشته است و این در حالی است که ارزش ریالی واردات کالا در سال مذکور با رقم یک میلیون و ۴۱۳ هزار و ۱۶۷ میلیارد ریال نسبت به سال ۱۳۹۲ صرفا ۱۴.۷۸ درصد افزایش داشته است.

همچنین نرخ برابری ارز در سال مورد بررسی از رقم ۲۸ هزار و ۳۸۰ ریال به رقم ۲۷ هزار و ۷۷۰ ریال با نرخ رشد ۱.۴ درصد تغییر یافته است؛ به عبارت دیگر با توجه به کاهش بسیار ناچیز در نرخ ارز، در واردات کالا شاهد افزایش واقعی حدود ۱۵ درصد بوده‌ایم که از دلایل آن می‌توان به واردات کالاهای گروه دهم و خودرو اشاره کرد.

دلایل افزایش در آمدهای وصولی پس از استقرار سامانه جامع گمرک
در جدول زیر میزان درآمدهای وصولی از محل حقوقی ورودی خودرو و سایر کالاها درج شده استکه بر اساس آن، ردیف درآمدی مذکور افزایش چشمگیری داشته است.

ردیف

عنوان درآمد وصولی

سال ۱۳۹۲

سال ۱۳۹۳

درصد تغییرات

۱

حقوق ورودی خودرو و سایر کالاها

۸۵۸۳۶

۱۳۵۹۲۳

۵۸.۳۵

 


با توجه به عدم افزایش چشمگیر واردات، از دلایل عمده افزایش درآمدها می‌توان به قابلیت‌های کنترلی و افزایش دقت در محاسبات خودکار ردیف‌های درآمدی در سامانه جامع گمرک اشاره کرد که بر این اساس تمامی مأخذهای متعلق به ردیف‌های تعرفه کالا به طور خودکار در سیستم تعیین و محاسبات انجام می‌شود.  
همچنین گفته می‌شود که روند صعودی درآمدها همچنان در سال جاری ادامه پیدا کرده است، به گونه‌ای که در ۹ ماهه سال جاری  در حالی که ارزش ریالی واردات صرفاً ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، افزایش ۴۰ درصدی در درآمدها را شاهد بوده‌ایم.

این در حالی است که در سال جاری کالاهای گروه دهم نیز در کتاب مقررات صادرات و واردات تعدیل شده است.

بازدید 56 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.