شاگرد زرنگ‌های ماکیاولی در سهم‌الارث فاجعه

شاگرد زرنگ‌های ماکیاولی در سهم‌الارث فاجعه

هادی عیار: وقوع حادثه در هر شهر و کشور جهان طبیعی است. ساختمان و شهر و هواپیما و جاده و ریل هم نمی‌شناسد. در گوشه‌ای از جهان زلزله، گوشه‌ای دیگر سونامی و در ایران نیز تصادف به حادثهٔ غیرطبیعی طبیعی‌ تبدیل‌شده است.

توافق با زیمنس آلمان برای ساخت لکوموتیو برقی نهایی شد

توافق با زیمنس آلمان برای ساخت لکوموتیو برقی نهایی شد

مدیرعامل راه آهن گفت: شرکت ایرانی مپنا و زیمنس آلمان برای تامین و ساخت لکوموتیو برقی و انتقال دانش فنی آن به کشور به توافق نهایی رسیدند.

پیشنهادهایی برای آینده پس از فاجعه پلاسکو

پیشنهادهایی برای آینده پس از فاجعه پلاسکو

"واقعه تاثرآور و شوکه‌کننده ساختمان پلاسکو و شهادت آتش‌نشانان زحمتکش را باید جدی گرفت و از این فاجعه درس‌های عملی آموخت که واقعی و راهگشا باشند".

 

سهمی که دریا از برنامه ششم نبرد

سهمی که دریا از برنامه ششم نبرد

آنچه که مورد انتظار دریاییها بود در برنامه ششم توسعه محقق نشد این درحالی است که گفته میشد این برنامه دریامحور است.

جزئیاتی از حادثه پلاسکو به روایت یک آتش‌نشان

جزئیاتی از حادثه پلاسکو به روایت یک آتش‌نشان

یکی از ماموران ایستگاه 20 آتش‌نشانی تهران که در محل حادثه پلاسکو حضور داشته است، ضمن روایت بخشی از این حادثه، مطالبی را درباره وضعیت سخت آتش‌نشانان بیان کرد.

چهارشنبه, 08 دی 1395 ساعت 16:14

نبود زیرساخت های مناسب مانع توسعه سفرهای دریایی در بنادر شمالی است

این خبر را ارزیابی کنید
(1 رای)
نبود زیرساخت های مناسب مانع توسعه سفرهای دریایی در بنادر شمالی است نبود زیرساخت های مناسب مانع توسعه سفرهای دریایی در بنادر شمالی است

مدیرعامل یک شرکت گردشگری دریایی می‌گوید، نبود اسلکه و زیرساخت‌های مناسب بندری از موانع بزرگ توسعه سفرهای دریایی و گردشگری در بنادر حاشیه دریای خزر به شمار می رود.

به گزارش ققنوس نیوز ، داریوش توکلی روز چهارشنبه افزود: توسعه سفرهای دریایی در بنادر شمالی و جنوبی نیازمند زیرساخت‌های مناسب دریایی و همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و سازمان بنادر و دریانوردی است، اما محدویت‌های موجود سبب شده بزرگترین کشتی مسافری در اسکله غربی بندر انزلی بدون استفاده بماند.

وی بالابودن قیمت سوخت، پروسه طولانی اخذ مجوزهای قانونی برای تردد کشتی ها از سازمان بنادر، نبود پایانه و اسکله مناسب را از موانع بزرگ فعالیت گردشگری دریایی در این منطقه عنوان کرد و گفت: در حالی که هزینه نگهداری و تعمیراتی کشتی میرزا کوچک خان ماهانه یک میلیارد و 500 میلیون ریال(150 میلیون تومان) برای ما هزینه دارد و 20 نفر نیز به صورت مستقیم در این کشتی مشغول کار هستند، فعالیت های دریایی این کشتی با وجود دریافت استانداردهای بین المللی متوقف شده است.

وی یادآورشد: پیش از این 264 گردشگر دریایی می توانستند با استفاده از این کشتی مسافری در اطراف آب های بندرانزلی به سفرهای دریایی بروند، اما با وجود دریافت گواهینامه های بین المللی از موسسه رده بندی ایرانیان، بیش از یک ماه است به طور عملی و به دلایل پیش گفته فعالیت این کشتی متوقف شده است.

این فعال حوزه سفرهای دریایی در شمال کشور اظهار داشت: قرار بود از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی تسهیلاتی برای خرید دو یا سه شناور دریایی در اختیار ما قرار گیرد، اما با وجود پیگیری های زیاد این مساله نیز اتفاق نیافتاد و ما از دریافت این تسهیلات نیز از سازمان بنادر منصرف شدیم.

مدیرعامل شرک کاسپین داریوش معتقد است: برای توسعه سفرهای دریایی اگر اسکله غربی بندر انزلی لایروبی و اختیار شناورهای مسافری قرار گیرد، شاهد توسعه سفرهای دریایی در بنادر شمالی خواهیم بود، اما تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه توسط سازمان بنادر و دریانوردی انجام نشده است.

این فعال صنعت سفرهای دریایی اظهارداشت: در حالی این کشتی در بندر انزلی بدون فعالیت مانده است که دو شرکت گردشگری از کشورهای عمان و جمهوری آذربایجان از ما خواسته اند کشتی میرزاکوچک خان در اختیار این شرکت ها قرار گیرد تا در سفرهای دریایی در این کشورها مورد استفاده قرار گیرد.

بازدید 52 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.