شاگرد زرنگ‌های ماکیاولی در سهم‌الارث فاجعه

شاگرد زرنگ‌های ماکیاولی در سهم‌الارث فاجعه

هادی عیار: وقوع حادثه در هر شهر و کشور جهان طبیعی است. ساختمان و شهر و هواپیما و جاده و ریل هم نمی‌شناسد. در گوشه‌ای از جهان زلزله، گوشه‌ای دیگر سونامی و در ایران نیز تصادف به حادثهٔ غیرطبیعی طبیعی‌ تبدیل‌شده است.

توافق با زیمنس آلمان برای ساخت لکوموتیو برقی نهایی شد

توافق با زیمنس آلمان برای ساخت لکوموتیو برقی نهایی شد

مدیرعامل راه آهن گفت: شرکت ایرانی مپنا و زیمنس آلمان برای تامین و ساخت لکوموتیو برقی و انتقال دانش فنی آن به کشور به توافق نهایی رسیدند.

پیشنهادهایی برای آینده پس از فاجعه پلاسکو

پیشنهادهایی برای آینده پس از فاجعه پلاسکو

"واقعه تاثرآور و شوکه‌کننده ساختمان پلاسکو و شهادت آتش‌نشانان زحمتکش را باید جدی گرفت و از این فاجعه درس‌های عملی آموخت که واقعی و راهگشا باشند".

 

سهمی که دریا از برنامه ششم نبرد

سهمی که دریا از برنامه ششم نبرد

آنچه که مورد انتظار دریاییها بود در برنامه ششم توسعه محقق نشد این درحالی است که گفته میشد این برنامه دریامحور است.

جزئیاتی از حادثه پلاسکو به روایت یک آتش‌نشان

جزئیاتی از حادثه پلاسکو به روایت یک آتش‌نشان

یکی از ماموران ایستگاه 20 آتش‌نشانی تهران که در محل حادثه پلاسکو حضور داشته است، ضمن روایت بخشی از این حادثه، مطالبی را درباره وضعیت سخت آتش‌نشانان بیان کرد.

چهارشنبه, 08 دی 1395 ساعت 16:20

عوامل موثر در سوانح دریایی کدامند؟

این خبر را ارزیابی کنید
(1 رای)
عوامل موثر در سوانح دریایی کدامند؟ عوامل موثر در سوانح دریایی کدامند؟

آژانس ایمنی دریایی اروپا (EMSA) گزارش سالانه خود در زمینه حوادث و سوانح دریایی منتشر کرد که بر اساس آن بیش از نیمی از سوانح دریایی در بازه زمانی 2011 تا 2015 میلادی ناشی از خطا در راهبری کشتیها بوده است.

به گزارش ققنوس نیوز ، عدم راهبری صحیح کشتیها در این مدت منجر به حوادثی نظیر به گل نشستن کشتیها و برخورد آنها شده است.
بر اساس گزارش EMSA در میان حوادث شغلی نیز 39 درصد از حوادث مربوط به لیز خوردن، زمین خوردن، و سقوط از کشتی می  شود.

خطاهای انسانی در 63 درصد از حوادث دریایی پنج سال یاد شده نقش داشته اند. در همین حال 67 درصد از حوادث نیز مربوط به فعالیتهای روی عرشه کشتی میشده است. طی سال 2015 میلادی بیش از یک هزار و 700 سانحه دریایی برای کشتی های تجاری رخ داده است که به مرگ 64  نفر انجامیده است. این  آمار به شکل غیر عادی بالاست که دلیل آن غرق شدن کشتی الفارو و جان باختن 33 خدمه آن است.

گرچه در این مدت تعداد حوادث قایق های ماهیگیری همچنان افزایش یافت بطوریکه بیش از 25 قایق در سال گذشته غرق شدند، اما تعداد سانحه دیدگان و مجروحان حوادث به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

در بازه زمانی 2011 الی 2015 میلادی تعداد کشته شدگان کشتیهای مسافری به علت حادثه کشتیهای کاستو کنکوردیا (32 کشته و 17 مجروح در سال 2012) و نورمن آتلانتیک (11 کشته و 31 مجروح در سال 2014) افزایش یافت. در این مدت 65 درصد از قربانیان حوادث کشتی های مسافری، مسافران بوده اند.

بر اساس گزارش EMSA بین سالهای 2011 تا 2015 میلادی اعضای این آژانس در مجموع 749 مورد بازرسی انجام داده و 566 فقره گزارش منتشر کرده اند. در میان یک‎‎هزار دستورالعمل ایمنی منتشر شده، 40 درصد مربوط به رویه های کاری و به طور مشخص رویه های ایمنی در کار بوده است. نیمی از دستورالعمل های ایمنی خطاب به شرکتهای کشتیرانی بوده است و نرخ واکنش مثبت به این دستورالعمل ها به 75 درصد رسیده است.

بازدید 81 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.