شاگرد زرنگ‌های ماکیاولی در سهم‌الارث فاجعه

شاگرد زرنگ‌های ماکیاولی در سهم‌الارث فاجعه

هادی عیار: وقوع حادثه در هر شهر و کشور جهان طبیعی است. ساختمان و شهر و هواپیما و جاده و ریل هم نمی‌شناسد. در گوشه‌ای از جهان زلزله، گوشه‌ای دیگر سونامی و در ایران نیز تصادف به حادثهٔ غیرطبیعی طبیعی‌ تبدیل‌شده است.

توافق با زیمنس آلمان برای ساخت لکوموتیو برقی نهایی شد

توافق با زیمنس آلمان برای ساخت لکوموتیو برقی نهایی شد

مدیرعامل راه آهن گفت: شرکت ایرانی مپنا و زیمنس آلمان برای تامین و ساخت لکوموتیو برقی و انتقال دانش فنی آن به کشور به توافق نهایی رسیدند.

پیشنهادهایی برای آینده پس از فاجعه پلاسکو

پیشنهادهایی برای آینده پس از فاجعه پلاسکو

"واقعه تاثرآور و شوکه‌کننده ساختمان پلاسکو و شهادت آتش‌نشانان زحمتکش را باید جدی گرفت و از این فاجعه درس‌های عملی آموخت که واقعی و راهگشا باشند".

 

سهمی که دریا از برنامه ششم نبرد

سهمی که دریا از برنامه ششم نبرد

آنچه که مورد انتظار دریاییها بود در برنامه ششم توسعه محقق نشد این درحالی است که گفته میشد این برنامه دریامحور است.

جزئیاتی از حادثه پلاسکو به روایت یک آتش‌نشان

جزئیاتی از حادثه پلاسکو به روایت یک آتش‌نشان

یکی از ماموران ایستگاه 20 آتش‌نشانی تهران که در محل حادثه پلاسکو حضور داشته است، ضمن روایت بخشی از این حادثه، مطالبی را درباره وضعیت سخت آتش‌نشانان بیان کرد.

شنبه, 11 دی 1395 ساعت 16:04

شرکت دِوو کره جنوبی در ایران کشتی می‌سازد

این خبر را ارزیابی کنید
(1 رای)
شرکت دِوو کره جنوبی در ایران کشتی می‌سازد شرکت دِوو کره جنوبی در ایران کشتی می‌سازد

کشتی‌سازی دوو کره‌جنوبی و سازمان نوسازی و توسعه موافقت‌نامه‌ای در ارتباط با توسعه صنعت کشتی‌سازی ایران امضا کردند.

به گزارش ققنوس نیوز به نقل از worldmaritimenews، این شرکت کره‌ای قراردادی با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای ایجاد یک شرکت با سرمایه‌گذاری مشترک به امضا رسانده که بر اساس آن با همکاری کارخانه کشتی‌سازی اوکپوی شرکت دوو، یک کارخانه کشتی‌سازی در ایران ایجاد خواهد کرد.

یکی از مدیران دوو در این مورد گفته است: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، به دنبال شریکی می‌گشت که تکنولوژی پیشرفته و دانش لازم در زمینه ساخت کشتی و در زمان معین را برای توسعه ناوگان دریایی در ایران داشته باشد و در نهایت شرکت دِوو انتخاب شد.
 
از سال 1983، کشتی‌سازی دوو 38 شناور به ارزش 1 میلیارد و 65 میلیون دلار به شرکت ملی نفتکش و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تحویل داده است.
 
این اتفاقی در حالی ممکن شده است، که صنعت کشتی‌سازی در سطح جهان با کاهش چشمگیر سفارش‌ها روبه‌رو بوده و بسیاری از سفارشات نیز لغو شده است.

در این بین در حالی که صنعت کشتی‌سازی با کاهش 70 درصدی سفارشات در جهان روبرو بوده است، از مجموع سفارشات کره جنوبی تا 16 درصد را به خود اختصاص داده است.

بازدید 40 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.