آموزش رفتارهای مدیریت پسابحران از مقطع دانشگاه دیر است

آموزش رفتارهای مدیریت پسابحران از مقطع دانشگاه دیر است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران آموزش "رفتارهای مدیریت پسابحران" در جامعه را بسیار ضروری و حیاتی دانست و گفت: رفتارهای مدیریت پسابحران یک مهارت محسوب می‌شود و باید این مهارت در قالب سایر مهارت‌های زندگی و در سرفصل درس "تعلیمات اجتماعی" از دوران دبستان تا دبیرستان بطور مداوم در مدارس آموزش داده شود

فوکوشیما؛ خسارت بار ترین سانحه طبیعی تاریخ بشر

فوکوشیما؛ خسارت بار ترین سانحه طبیعی تاریخ بشر

زلزله فوکوشیما با بزرگی حدود 9 درجه بزرگترین زلزله ژاپن از سال 1900 میلادی بوده است که تمام محاسبات دقیق محققان ژاپنی و دیگر کشورها را دگرگون کرد.

معمای ۱۱ گاوصندوق بانک تجارت، شعبه پلاسکو

معمای ۱۱ گاوصندوق بانک تجارت، شعبه پلاسکو

آوار‌برداری از پلاسکو هنوز ادامه دارد و براساس گزارش‌ها گاوصندوق‌های کشف شده در اختیار پلیس قرار می‌گیرد.

خطر آزبست و سرطان در منطقه پلاسکو

خطر آزبست و سرطان در منطقه پلاسکو

تنفس الیاف آزبست منتشر شده در هوا باعث بیماری‌های خطرناک حتی تا سالها بعد می‌شود

شهردار اختیار پلمب پلاسکو را داشت، اما مصلحت ندانست!

شهردار اختیار پلمب پلاسکو را داشت، اما مصلحت ندانست!

مصلحت‌اندیشی‌ها مانع پلمب شدن پلاسکو شد | تاکید چندباره قالیباف بر اختیاراتش

دوشنبه, 13 دی 1395 ساعت 11:03

فرهنگ رانندگی ازمهمترین عوامل درحفظ سلامت وحوش ایلام

این خبر را ارزیابی کنید
(1 رای)
فرهنگ رانندگی ازمهمترین عوامل درحفظ سلامت وحوش ایلام فرهنگ رانندگی ازمهمترین عوامل درحفظ سلامت وحوش ایلام

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام از رانندگان وسایل نقلیه خواست هنگام عبور از جاده های برون شهری بویژه مناطقی که احتمال عبور وحوش وجود دارد، با سرعت کم و رعایت احتیاط رانندگی کنند تا امکان برخورد خودرو با حیوانات و مرگ آنها کاهش یابد.

به گزارش ققنوس نیوز، مازیار سلیمان نژاد روز دوشنبه  اظهار کرد: رانندگان باید در مواجه با وحوشی که قصد عبور از عرض جاده ها را دارند به منظور حفظ سلامت و جان این وحوش از سرعت خود کاسته و برای حقوق طبیعی این جانوران احترام قائل شوند.

وی افزود: برای حفظ جان وحوش هنگام عبور از عرض جاده های برون شهری از اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام خواسته شده تا هنگام احداث جاده های برون شهری کریدورها و معبرهایی برای تردد جانوران غیر اهلی در نظر گرفته شود.

به گفته وی، نقاط حادثه خیز و پرتصادف خودروهای عبوری با جانوران در این استان شناسایی و به دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست کشور اعلام شده است تا با همکاری اداره کل راه و شهرسازی شرایط لازم برای عبور وحوش در این نقاط پیش بینی شود.

سلیمان نژاد تاکید کرد: جانوران به طور ذاتی و عادت نقاطی که امن تر باشد را برای تردد از عرض جاده ها انتخاب می کنند ولی باید در محل عبور وحوش کریدور و زیرگذر احداث و جانمایی شود و همچنین مسیرهای تردد نیز باید به تابلوهای هشدار دهنده و علائم اخطاری به رانندگان مجهز شود.

وی یادآور شد: در برخی نقاط استان ایلام کریدور، پل و همچنین تابلوهای اخطار مبنی بر محل عبور وحوش ایجاد شده است که باید این موارد در کل جاده های برون شهری استان با همکاری دستگاه های ذیربط چون راه و شهرسازی انجام شود.

سلیمان نژاد با بیان اینکه آمار تلفات جاده ای جانوران در استان ایلام به نسبت برخی استان های کشور اندک است، گفت: به هر حال به علت بی مبالاتی یا بی دقتی برخی رانندگان تلفات پراکنده مشاهده و به محیط زیست گزارش می شود.

وی فرهنگ رانندگی در جاده های برون شهری را از مهمترین راه ها و عوامل حفظ سلامت وحوش در هنگام عبور از جاده ها دانست و از رانندگان وسایل نقلیه برون شهری خواست هنگام رویت جانوران از سرعت خود کم کنند تا آسیبی به وحوش نرسد
 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام اضافه کرد: جاده های برون شهری به طور معمول از دل یا حاشیه جنگل ها و عرصه های طبیعی که محل زندگی و جایگاه وحوش است، می گذرد و این جانوران برای یافتن غذا و یا تغییر محل زندگی مجبور به عبور از عرض یا کناره جاده ها می شوند که رانندگان متعهد باید برای سلامت این جانوران احساس مسئولیت داشته باشند.

بازدید 44 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.