شاگرد زرنگ‌های ماکیاولی در سهم‌الارث فاجعه

شاگرد زرنگ‌های ماکیاولی در سهم‌الارث فاجعه

هادی عیار: وقوع حادثه در هر شهر و کشور جهان طبیعی است. ساختمان و شهر و هواپیما و جاده و ریل هم نمی‌شناسد. در گوشه‌ای از جهان زلزله، گوشه‌ای دیگر سونامی و در ایران نیز تصادف به حادثهٔ غیرطبیعی طبیعی‌ تبدیل‌شده است.

توافق با زیمنس آلمان برای ساخت لکوموتیو برقی نهایی شد

توافق با زیمنس آلمان برای ساخت لکوموتیو برقی نهایی شد

مدیرعامل راه آهن گفت: شرکت ایرانی مپنا و زیمنس آلمان برای تامین و ساخت لکوموتیو برقی و انتقال دانش فنی آن به کشور به توافق نهایی رسیدند.

پیشنهادهایی برای آینده پس از فاجعه پلاسکو

پیشنهادهایی برای آینده پس از فاجعه پلاسکو

"واقعه تاثرآور و شوکه‌کننده ساختمان پلاسکو و شهادت آتش‌نشانان زحمتکش را باید جدی گرفت و از این فاجعه درس‌های عملی آموخت که واقعی و راهگشا باشند".

 

سهمی که دریا از برنامه ششم نبرد

سهمی که دریا از برنامه ششم نبرد

آنچه که مورد انتظار دریاییها بود در برنامه ششم توسعه محقق نشد این درحالی است که گفته میشد این برنامه دریامحور است.

جزئیاتی از حادثه پلاسکو به روایت یک آتش‌نشان

جزئیاتی از حادثه پلاسکو به روایت یک آتش‌نشان

یکی از ماموران ایستگاه 20 آتش‌نشانی تهران که در محل حادثه پلاسکو حضور داشته است، ضمن روایت بخشی از این حادثه، مطالبی را درباره وضعیت سخت آتش‌نشانان بیان کرد.

شنبه, 18 دی 1395 ساعت 11:21

راه‌اندازی 5 خط اتوبوس در دو منطقه تهران

این خبر را ارزیابی کنید
(1 رای)
راه‌اندازی 5 خط اتوبوس در دو منطقه تهران راه‌اندازی 5 خط اتوبوس در دو منطقه تهران

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از راه‌اندازی 5 خط جدید اتوبوس در مناطق 22 و 18 خبر داد.

به گزارش ققنوس ‌نیوز، پیمان سنندجی با اشاره به ورود 26 دستگاه اتوبوس تک کابین تولید داخل، اظهار داشت: تأمین و خرید اتوبوس یک دغدغه است، تهران 3000 دستگاه اتوبوس فرسوده دارد که باید برهمین اساس خطوط، براساس فرسودگی و با اولویت جنوب تهران تقویت شود.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر این مطلب که این 26 دستگاه اتوبوس تک کابین در دو خط فیاض‌بخش جوادیه و ابریشم فیاض‌بخش مشغول به فعالیت خواهند شد، افزود: این دو خط اتوبوس 24 کیلومتر از محدوده منطقه 16 را پوشش خواهند داد.

سنندجی با بیان این‌که «این تعداد اتوبوس‌ ساخت و تولید داخل بوده و از استاندارد بالایی برخوردار هستند»، ابراز داشت: قیمت هر دستگاه اتوبوس 500 میلیون تومان تخمین زده شده است و تا پایان سال 50 دستگاه اتوبوس دیگر نیز وارد ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران خواهد شد.

وی با یادآوری این نکته که هر اتوبوس تک کابین ظرفیت جابه‌جایی 700 مسافر را دارا است، گفت: روزانه 14 هزار نفر مسافر از طریق این 26 دستگاه اتوبوس جابه‌جا می‌شوند که امار قابل قبولی است.

مدیرعامل تا پایان سال دو خط دیگر اتوبوس در منطقه 22 و سه خط اتوبوس در منطقه 18 راه‌اندازی می‌شود، گفت: البته راه‌اندازی خطوط نیازمند اتوبوس است که متاسفانه برای توسعه خطوط برای شهر تهران با اتوبوس‌های فرسوده مواجه هستیم.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران ، با اشاره به این نکته که خط اتوبوس مطهری شهید بهشتی با 18 الی 20 اتوبوس روزانه 10 هزار نفر را جابه‌جا می‌کند، تصریح کرد: کیفیت این خط در حال بررسی است اما از سوی دیگر با اینکه با اعتراض کسبه  به دلیل برخی اعتراضات مواجه هستیم اما، مردم و مسافران به شدت از این خط راضی هستند.

سنندجی در پایان خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی یک خط اتوبوس، توقف خودروهای شخصی مقابل محل کسب مغزه‌داران مسیر آنها دچار مشکل می‌شوند و از یک طرف تردد اتوبوس‌ها خلاف جریان ترافیک ممکن است اختلالاتی ایجاد کند، با این حال اولویت با حمل‌ونقل عمومی است و این خط توانسته روزانه 10 هزار نفر را جابه‌جا کند که نباید از این مهم چشم‌پوشی کرد زیرا، جایگزین خوبی برای خودروهای شخصی می‌تواند باشد.

بازدید 48 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.